1.Zastanów się, co mu chcesz powiedzieć. Jeśli chcesz przedyskutować z nim jakiś konkretny temat, przygotuj się do tego. Wymyśl przykładowe rozwiązanie problemu, z którym się do niego zwracasz. Jemu będzie łatwiej się odnieść do konkretów i pracować na przykładzie, niż rozważać abstrakcyjne pojęcia typu „nie masz dla mnie czasu”.

Reklama

2.Nie przerywaj mu. Nie wymagaj, aby przestał zajmować się tym, co aktualnie robi po to, abyś mogła z nim porozmawiać. Jedyne na co będzie czekał, to aż skończysz mówić, żeby mógł wrócić do swojego zajęcia. Nie będzie nawet zwracał na Ciebie uwagi, bo zapewne zastanawia się, które drzwi musi otworzyć, aby przejść do kolejnego poziomu gry Play Station.

3.Nie krzycz na niego. Nie rozpoczynaj rozmowy krzykiem. Najprawdopodobniej pomyśli sobie, że masz zamiar narzekać na coś, co powinien zrobić, albo czego nie zrobił, przez co od razu nastawi się negatywnie do rozmowy. Dalsza dyskusja nie będzie już miała sensu.

4.Podejdź do niego z uśmiechem. Spraw, aby był on częścią waszej konwersacji i co więcej, aby ona mu się spodobała. Dlatego uśmiechaj się i czule go dotykaj. Usiądź na kanapie i powiedz mu, że tęsknisz za jego ciepłem i chciałabyś z nim chwilę porozmawiać.

5.Pytaj go, czy zrozumiał. Gdy podczas rozmowy zauważysz, że uważnie Cię słucha, warto co jakiś czas zatrzymać się i zapytać, czy rozumie to, o czym mówisz. Jeśli okaże się, że nie, spróbuj wyjaśnić to jeszcze raz. Pamiętaj, że jest mężczyzną i jego przyjaciele nie rozmawiają w taki sposób, w jaki robią to kobiety.

6. Zachęć go do zadawania pytań. Nie przewiduj, co on może sobie myśleć. Nie planuj kolejnej kwestii zanim nie usłyszysz jego odpowiedzi. Wszystko, co powie, bierz pod uwagę w dalszej części dyskusji. On zapewne doceni Twoje starania o poznanie jego opinii.

7. Powiedz mu, co chcesz usłyszeć. Czasami mężczyźni nie rozumieją, czego się od nich oczekuje i trzeba im to powiedzieć wprost. Zatem jeśli mężczyzna komentuje: „Wow, w tej sukience twoja pupa wygląda na całkiem dużą” i ma to być komplement zwróć mu uwagę, że mógłby to wyrazić w bardziej subtelny sposób, np. „Naprawdę wyglądasz olśniewająco w tej sukience”.

8.Powiedz mu, czego oczekujesz od związku. Tak samo, jak mówisz mu o tym, co chcesz od niego usłyszeć, tak powiedz mu, czego chcesz od niego w związku. Lubisz poezję? Poproś go o wiersz. Zapewne byłoby bardziej romantycznie, gdyby sam wpadł na ten pomysł, ale mimo wszystko wybierając wiersz będzie myślał wyłącznie o Tobie, a to przecież jest bardzo romantyczne.

9.Nie zaczynaj dyskusji, gdy jest czymś zmartwiony. Strapiony mężczyzna przebywa na innej planecie i nie jest w stanie wdać się w jakąkolwiek dyskusję. Poczekaj, aż mu przejdzie i dopiero wtedy postaraj się rozpocząć rozmowę.

10.Chwal go. Im więcej będziesz go chwalić, tym bardziej będzie się starał Cię zrozumieć. Szybko zauważysz, że zaświecą mu się oczy, jak tylko będziesz chciała o czymś porozmawiać. Będzie nawet gotów przerwać grę wideo, abyś mogła coś powiedzieć.

Pamiętaj: zaangażowanie i cierpliwość pomogą Ci zrozumieć mężczyznę. Te sztuczki nie przyniosą jednak rezultatu z dnia na dzień. Ich jednokrotne wykorzystanie zapewne nie przyniesie spodziewanych skutków, a oczekiwanie, że Twój partner już zawsze będzie Cię słuchał, jest złudne. Tylko nieustanne praktykowanie tych działań doprowadzi do uprzednio obranego celu.

Więcej porad na temat trudnej sztuki obchodzenia się z mężczyznami w portalu eDarling.pl.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!