Ciepło, cieplej, gorąco

Reklama

Jak powszechnie wiadomo, każda chwila jest dobra, żeby się zakochać. Jednak w zależności od tego, w której części Europy mieszkamy, mamy swoje pory roku, które naszym zdaniem bardziej lub mniej sprzyjają zauroczeniom.

Jak wykazało przeprowadzone wśród 6 374 singli badanie, mieszkańcy Francji, Hiszpanii i Włoch traktują wakacje jako czas wyzwań nie tylko dla par, ale także jako okres wyjątkowo sprzyjający zawieraniu nowych znajomości oraz flirtom.

Wakacje z … singlami

W porównaniu do Francuzów wśród których 67% widzi większą szansę na rozpoczęcie miłosnej przygody właśnie latem, Polacy mają zupełnie inne zdanie na te temat. Jedynie 30% naszych rodaków uważa, że podczas urlopu istnieje większe prawdopodobieństwo, że dopadnie nas strzała Amora.

Wiosenne zauroczenie

Nasz miłosny entuzjazm znajduje ujście w innej porze roku. Polscy single o wiele większe nadzieje pokładają w wiośnie. Aż 49% przebadanych rodaków twierdzi, że łatwiej jest się zakochać, zanim rozpocznie się lato. Nie tylko Polacy wątpią w czar letnich romansów. 21% niemieckich singli pokłada spore nadzieje na poznanie przyszłej miłości w okresie karnawału. Zaś część przebadanych mieszkańców Hiszpanii i Włoch uważa, że obok okresu letniego dobrą okazją do zawierania nowych znajomości są… święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

Podziękowania dla portalu eDarling za udostępnienie materiału.