Torebki znanych Polek będzie można wylicytować podczas internetowej aukcji zorganizowanej przez Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie". "Torebki naszpikowane dobrem" przekazały m.in. Anna Komorowska, Magdalena Cielecka, Justyna Steczkowska, Urszula Dudziak.

Reklama

Torebki można oglądać na stronie www.torebkanaszpikowanadobrem.pl; aukcja ruszy 8 marca. Każda torebka opatrzona jest krótkim opisem; przedstawiono również sylwetkę ofiarodawczyni.

Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" pomaga chorym na białaczkę i prowadzi rejestr dawców szpiku kostnego. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji. Każda przekazana złotówka to szansa na normalne życie dla osób oczekujących na przeszczep szpiku - podkreślają organizatorzy aukcji.

- Nieprzypadkowo prosiliśmy panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Warte podkreślenia jest, że żadna z pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie - starała się dorzucić coś jeszcze od siebie: liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację - powiedziała prezes fundacji Urszula Smok.

Urszula Smok, powołując się na własną walkę z białaczką, podczas której doznała wiele bezinteresownego wsparcia, twierdzi, że z chorobą można wygrać, ale konieczna jest pomoc jak najszerszego grona ludzi. - Zapraszamy do licytacji - można zyskać piękną torebkę, ale także przy okazji pięknie pomagać chorym przezwyciężyć ich chorobę i dać szansę na powrót do zdrowia - podkreśla.

Żona prezydenta Anna Komorowska przekazała podarowaną jej i "naszpikowaną dobrem" torebkę znanej polskiej projektantki. Z opisu wynika, że "w tej torebce wszystko jest wspaniałe" i że "najważniejszym jej atrybutem jest to, że kumuluje Dobro, a później je wysyła do innych posiadaczek torebek". Jasną torebkę kupioną w Bilbao, której "należy się mycie w słodkiej śmietance" i która "przynosiła szczęście", podarowała Beata Tyszkiewicz.

"Kupiłam tę torebkę podczas mojego pobytu w Ameryce w styczniu 2010r. Kojarzy mi się jak najlepiej z cudownym czasem, który spędziłam z moją córką Zosią, zwiedzając New York i buszując po sklepach. Mam nadzieję, że przyniesie komuś tyle radości co mnie, a zakup jej wesprze naszą akcję" - napisała o swojej torebce Beata Rybotycka.

"Mała czarna" Magdaleny Cieleckiej została wypatrzona przez aktorkę na warszawskim Kole; często towarzyszyła jej podczas różnych gali, ale "najważniejsze w niej jest ukryte w środku dobro". "Małą czarną" miejską z zamszu w drobniutkie cętki przekazała też Urszula Dudziak.

List do nowej właścicielki swojej torebki projektu Laury Guidi napisała Justyna Steczkowska. "Zachwycisz świat w jej towarzystwie" - napisała piosenkarka, dołączając zdjęcie z dedykacją i płyty. List, książkę z dedykacją i barwny opis zakupu dołączyła do swojej torebki z niebieskiego sznurka autorka "Domu nad rozlewiskiem" Małgorzata Kalicińska.

Reklama

Z kolei Maja Ostaszewska podarowała torebkę Roma, znaną z serialu "Przepis na życie", o którą pytali ponoć producentów widzowie serialu. Do torebki dołączony został certyfikat autentyczności polskiej projektantki. Do kupienia jest także torebka Bożeny Batyckiej.

Ostateczny bilans licytacji będzie znany 22 marca - w pierwszym dniu astronomicznej wiosny.

Działania Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie" od ponad 10 lat skupiają się na pomocy osobom chorym na białaczkę i na inne choroby nowotworowe, popularyzowaniu idei dawstwa szpiku oraz prowadzeniu rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Jak poinformowali organizatorzy, Fundacja cieszy się szerokim poparciem społecznym, o czym świadczy wzrastająca liczba zgłoszeń potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz poparcie władz i instytucji. W ciągu ostatnich lat przy pomocy Fundacji udało przebadać ponad tysiąc osób, a przez pierwsze dwa miesiące tego roku rejestr potencjalnych dawców szpiku powiększył się o kolejne 97 osób.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ministerstwo Edukacji zadba o piersi młodych kobiet?