Jeśli nie traktujesz poszukiwania miłości jako rozrywki i jesteś w "tych sprawach" tradycjonalistką, randka w ciemno zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Osoby, które potrzebują w relacji magicznej nici porozumienia i niewytłumaczalnej, ale bardzo ważnej chemii, raczej nie będą dobrze się czuły na spotkaniu, które jest wielką niewiadomą. Oczywiście, zawsze może się okazać, że facet, którego nigdy wcześniej nie widziałaś na żywo, to "ten jedyny", ale już emocje, które pojawią się przed randką, najprawdopodobniej spowodują nieprzyjemny stres.

Reklama

Umawianie się na randkę w ciemno to swoista loteria, co do zakończenia której nigdy nie można być pewnym. Jeśli więc jesteś "typem emocjonalnym" i każde wydarzenie przeżywasz silniej niż koleżanki, nie decyduj się na spotkanie z kimś, kogo nie znasz. Gdy spotka Cię rozczarowanie, będzie Ci trudniej niż dziewczynie, która poszukiwanie miłości traktuje mniej poważnie.

Nie wybieraj się też na "randkę z niewiadomą" w akcie desperacji. Jeśli od dawna jesteś singlem i mimo że starasz się to zmienić, nie udaje Ci się to, a w internecie właśnie poznajesz kogoś, kto chce Cię zobaczyć na żywo, to decyzja o szybkim spotkaniu nie będzie dobrym wyjściem. Albo pojawisz się na nim w "roli ofiary - skazańca", któremu nie pozostało już nic innego do zrobienia i tylko dlatego zdecydował się na coś, do czego nie był przekonany. Albo nie zauważysz niepokojących sygnałów, które powinny zniechęcić Cię do poznania tej osoby i narobisz sobie problemów.

Jeśli jednak czujesz, że randka w ciemno to dobry sposób na zabawę i po prostu poznawania ludzi - niekoniecznie zobowiązujące - zrób to, pamiętając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim na pierwsze spotkanie umów się w miejscu publicznym.

Czytaj także: Ile partner powinien wiedzieć o naszej intymnej przeszłości.