O tym, że partnerka Tomasza Kammela jest ekspertem w sprawach kariery i osiągania sukcesów zawodowych, nikogo nie trzeba przekonywać. Katarzyna Niezgoda piastowała już stanowiska wiceprezesów największych banków, a obecnie jest prezesem luksusowej marki odzieżowej Deni Cler. Dlatego na pewno warto wziąć sobie do serca jej rady dotyczące starania się o podwyżkę i wykorzystać je w praktyce.

Reklama

I tak, przede wszystkim: Katarzyna Niezgoda twierdzi, że najważniejsze jest wystąpienie z prośbą o podwyżkę we właściwym momencie. Powinna to być chwila, w której np. pracodawca wyznacza nam nowe zadania lub chwali za osiągnięcia. Dobrym momentem jest także czas, gdy zespół, w którym pracujemy, odnosi sukcesy. Wtedy łatwiej będzie umotywować swoją prośbę.

Nie mniej ważne niż sam moment są też właśnie argumenty przemawiające na naszą korzyść. Na pytanie, dlaczego powinniśmy być lepiej wynagradzani, musimy mieć przygotowaną przekonującą odpowiedź.

Katarzyna Niezgoda podkreśliła też, że jeśli nawet nie uda nam się wynegocjować konkretnego wzrostu płacy, zawsze możemy starać się o tzw. dodatkowe benefity: pakiet socjalny, jednorazową premię itp.

Pani prezes zwróciła uwagę, że przełożeni często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak ogromną wartość dla podwładnego stanowi np. dobra atmosfera w miejscu pracy - jej gwarancja to z kolei karta przetargowa w ich ręku.