Obchodzony 30 września Dzień Chłopaka nie jest tak popularnym świętem, jak Dzień Kobiet. Mimo tego, warto sprawić ukochanemu mężczyźnie odrobinę przyjemności i w tym szczególnym dniu, obdarować go wyjątkowym prezentem. Oto kilka pomysłów na ciekawe upominki.

Prezent z pomysłem

Choć przy okazji tego typu świąt sklepy wychodzą na przeciw potrzebom klientek i oferując gotowe upominki dla mężczyzn, nie polecamy korzystania z tego typu ułatwień. Prezent z takiej okazji powinien być bardziej przemyślany i osobisty, niż ładnie zapakowany krawat, czy specjalna edycja wody po goleniu.

Przypomnij sobie zatem, o czy w ostatnim czasie wspominał Twój ukochany, czy sygnalizował, że coś szczególnie przypadło mu do gustu, a może wykazywał zainteresowanie jakąś rzeczą podczas wspólnych wypadów na zakupy. Jeśli sprawisz mu coś, o czym od dawna marzy, nie tylko ucieszy się z trafionego prezentu, ale będzie to dla niego sygnał, że potrafisz go słuchać i pamiętasz o jego potrzebach.

Dobrym pomysłem na prezent są także podarunki - inspiracje. Czy Twój ukochany wspominał o czymś, co go interesuje ale dotychczas nie było sposobności ku temu, by się tym zajął? Jeśli tak, to prezent, który mógłby zmobilizować go do odkrycia nowego hobby, będzie dobrym pomysłem. Sportowy gadżet, album z legendarnymi fotografiami, kask na rower, karnet na siłownię, wielkie pasje czasami zaczynają się od drobnych prezentów.

Coś od siebie

Jako dzieci często słyszałyśmy od rodziców, że najpiękniejszy prezent to ten, który wykonamy własnymi rękoma. W dorosłości ta zasada również się sprawdza, prezent, który wykonamy same będzie miał w sobie większy pokład emocji niż najdroższy upominek zakupiony w sklepie. W tym wypadku chodzi oczywiście o laurkę, czy własnoręcznie zrobioną poduszkę na szpilki. Koszulka z nadrukiem z jego ukochanego filmu, czy ulubioną marką samochodu, kubek z wykonanym przez Ciebie rysunkiem, czy breloczek ze specjalną dedykacją, to ciekawe pomysły na upominek z głębi serca.

W tej kategorii warto również przypomnieć sobie znane wszystkim powiedzenie, że do serca mężczyzny najłatwiej trafić przez żołądek. Upiecz mu ulubione ciasto bądź przygotuj ukochaną potrawę na kolację, możesz być pewna, że Twój prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Zamiast prezentu - wspólny czas

Prezent z okazji Dnia Chłopaka nie musi być konkretnym przedmiotem. Jeśli na co dzień brakuje Wam czasu na wspólną aktywność, w tym dniu możesz zaplanować jakieś ciekawe atrakcje. Tradycyjna wyprawa do kina i na kolację, wycieczka na tor gokartowy, paintball czy kręgle, to tylko niektóre z możliwości. Ważne, żeby zaplanowane przez Ciebie niespodzianki trafiały  w gusta Twojego chłopaka, a nie Twoje. Jeśli on nie znosi teatru, nie uszczęśliwiaj go na siłę biletami na nowy spektakl, zastanów się, co sprawi mu największą przyjemność i zorganizuj wspólny czas, nawet, jeśli miałoby to oznaczać dla Ciebie robienie czegoś, za czym nie przepadasz. W takim dniu, możemy przecież wysilić się na małe poświęcenie.