Istnienie kobiecego gej-radaru potwierdzili psychologowie z Uniwersytetu Toronto. Ich zdaniem, zdolność do rozpoznawania homoseksualistów wiąże się z ewolucyjnym poszukiwaniem najodpowiedniejszego kandydata na ojca naszych dzieci. Homoseksualiści, z oczywistych względów, są instynktownie wyczuwani i eliminowani z grona potencjalnych partnerów.

Reklama

Do swoich badań amerykańscy naukowcy zaprosili 40 heteroseksualnych kobiet, którym pokazano fotografie mężczyzn rożnych orientacji seksualnych. Panie, po mimo podobnych wyrazów twarzy modeli, z dużą łatwością wskazywały homoseksualistów.

Naukowcy odkryli także, że naturalna zdolność kobiet do identyfikowania gejów wyostrza się, w fazie największej płodności, czyli podczas owulacji. Ten wniosek potwierdza tezę, że damski gej-radar jest nierozerwalnie związany z poszukiwaniem najbardziej odpowiedniego partnera seksualnego i w konsekwencji ojca potomstwa.

Ciekawostką jest również fakt, że kobiety, które przed badaniem, za sprawą czytania miłosnych opowieści, wprowadzono w romantyczny nastrój, niemalże bezbłędnie typowały homoseksualistów wśród przedstawionych im na fotografiach mężczyzn.

Co ciekawe, ta umiejętność w stosunku do homoseksualnych kobiet nie potwierdziła się. Badane kobiety, na podstawie przedstawionych im fotografii, nie były w stanie rozpoznać, które kobiety są lesbijkami a które nie. Ciekawe, czy podobny "talent" wykazują mężczyźni w stosunku do homoseksualnych kobiet?