Inne
Reklama

NIGELLA LAWSON

Dziś jest uznaną mistrzynią kuchni i telewizyjną gwiazdą, słynącą z urody i seksapilu. O jej kształtach marzą miliony Brytyjek. Czy marzyłyby też o przeszłości Nigelli?

Wychowana w bogatym, arystokratycznym domu miała matkę, która nie wiedziała, co to matczyne ciepło. Vanessa Salmon nieustannie swoje dzieci strofowała i tresowała w dziedzinie savoir-vivre’u. Najbardziej zaś skupiała się na obsesyjnym dbaniu o urodę i linię. Mała Nigella zamykała się w sobie. Dziś otwarcie mówi o przeszłości, która stała się dla niej antywzorem macierzyństwa.

Default / STRGWEN STEFANI

Z urody śliczna i delikatna, na scenie szaleje jak diabeł i dba o ostry i wyrazisty wyrazisty wizerunek. Bo Gwen Stefani już od dziecka musiała być twarda. Wokalistka „No Doubt” nie mogła znaleźć wsparcia u matki, która, podobnie jak ojciec, była niewiarygodnie wręcz surowa. Tak surowa, że Gwen opowiada, iż demony z dzieciństwa prześladują ją po dziś dzień. Teraz boi się spotkania z własnymi rodzicami.

Default / Bert SternMARILYN MONROE

Legendarna Monroe, czyli Norma Jeane Bakerprzyszła na świat jako córka montażystki filmowej Gladys Baker. Gladys lubiła się zabawić, nie wiedziała, kim jest ojciec jej dziecka, które oddała do rodziny zastępczej. Później matka i córka odnalazły się, jednak relacje nigdy nie były dobre. Nic dziwnego: okazało się, że Gladys ma schizofrenię. W wieku 34 lat nie rozpoznawała już nikogo.

Podobno Norma, znana światu jako seksowna Monroe, nigdy nie wierzyła, że jej własna psychika kiedykolwiek pozwoli jej wieść szczęśliwe życie…

Default / ODED BALILTYMARIA CALLAS

Legendarna diva operowa żyła życiem pełnym zawodowych sukcesów i osobistych dramatów. Wszystko zaczęo się już z chwilą przyjścia na świat małej Marii (naprawdę Cecylii). Gdy okazało się, że noworodek jest dziewczynką, rodzice nie chcieli jej nawet zobaczyć i nie zarejestrowali dziecka. Apodyktyczna matka nieustannie wymagała od córki rzeczy nie do osiągnięcia i wyrzucała jej otyłość i brak urody.

Gdy Callas przeistoczyła się w słynną z cudownego sopranu i niezwykłej urody gwiazdę, jej matka nie przestała winić i oskarżać. W wywiadach zarzucała córce brak zainteresowania rodziną i skąpstwo.

Default / AnonymousEDYTA GÓRNIAK

Legendarna piękna diva tym razem polskiej sceny też nie miała z matką łatwego życia. Konflikt Edyty Górniak i jej rodzicielki nigdy nie był tajemnicą w mediach. Górniak wyznała, że jako dziecko była molestowana przez przyjaciela rodziny. Nie może pogodzić się z faktem, że jej matka nie ochroniła jej przed tym dramatem. Koszmarów zresztą było więcej: rozbita rodzina, kompleks śniadej cery odziedziczonej po ojcu, który był Romem i prześladowania ze strony rówieśników. Nigdy nie doszło do pojednania z mamą, która, podobnie jak matka Callas, pozwalała sobie na wylewanie żółci do mediów.