Za bramą Azylu w Falenicy, w którym mieszka 101 psów (i nie są to Dalmatyńczyki), zbudowano osiedle mieszkaniowe. Wkrótce wprowadzą się do niego lokatorzy. Zanim zaczną przywozić kanapy, ławy i szafy, schronisko dla zwierząt musi zniknąć. Taką decyzję wydali urzędnicy.

Opiekunowie czworonogów szukają dla nich nowego mieszkania. Zwrócili się z prośbą do władz miasta o udostępnienie nieruchomości (2,5 ha, w zasięgu komunikacji miejskiej), która mogłaby być przeznaczona pod lokalizację nowego schroniska. Czasu jest jednak mało i psiaki mogą trafić na bruk. A tymczasem potrzeba im opieki weterynaryjnej, wyżywienia, dachu nad głową i miłości. Ratunkiem dla nich jest adopcja.

Duże i małe, ujadające i spokojne, z krótkimi i długimi ogonami - wszystkie czekają na odwiedziny w Azylu i nową panią. Pracownicy schroniska tłumaczą, że nie należy obawiać się, że zwierzęta, które tyle przeszły w swoim psim życiu, przysporzą nam dodatkowych kłopotów. Wystarczy odrobina cierpliwości i duża dawka zainteresowania, by pies szybko zaadoptował się w nowych warunkach.

Azyl dla skrzywdzonych i porzuconych zwierząt w Falenicy działa od 30 lat. Trafiały tu psy i koty z okolic Warszawy. Pięć lat temu powstała również Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, która finansuje opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Dodatkowo m.in. leczy i wyszukuje domy dla zwierząt po wypadkach ulicznych, propaguje sterylizację jako najskuteczniejszy sposób ograniczenia populacji niechcianych zwierząt, prowadzi portal internetowy "Znajda”, gdzie można zgłosić zgubione i znalezione psy i koty.

Kontakt w sprawie adopcji:

Magdalena Grzybowska 504 081 506
"Azyl pod Psim Aniołem" ul. Kosodrzewiny 7/9, Warszawa

W oczekiwaniu na adopcję:

FRED

Czekoladowy pies o wyjątkowym spojrzeniu. Jego pani trafiła do hospicjum, a Fred został sam. Jest grzeczny, ułożony i szybko się uczy. Ciężko znosi pobyt w schronisku. Potrzebuje kogoś, kto go pokocha i zabierze do domu.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE FRED ZNALAZŁ DOM!

OMEGA

Młoda, urocza suczka podobna do owczarka belgijskiego. Jest bardzo wrażliwa i radosna. W jej piękne puchate futerko z ufnością będą mogły wtulać się dzieci. Omega jest psem posłusznym, bardzo rozumnym i ufnym. Czeka na rodzinę, której będzie mogła oddać swe psie serce.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE OMEGA ZNALAZŁA DOM!

Zobacz, gdzie mieszka Omega i czy jest szczęśliwa >>>
BINGO

Młody pies o sympatycznym usposobieniu - radosny i zawsze gotowy do zabawy. Rozśmieszy największego ponuraka! Bingo ma "charakterek"- dogada się ze wszystkimi, ale czasem lubi postawić na swoim.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE BINGO ZNALAZŁ DOM!


BARTEK

Puchaty biało - rudy pies. Łagodny, ułożony i przyjacielski. Bartek pilnie szuka domu, bo bardzo źle znosi warunki schroniska. Wtula się w kąt, unikając kontaktu z człowiekiem i psimi towarzyszami - wylękniony, zestresowany. Został znaleziony nieprzytomny na ulicy - był wygłodzony i wycieńczony tułaczką. Ożywia się jedynie na spacerach, podczas których choć na chwilę przenosi się w świat marzeń...


MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE BARTEK ZNALAZŁ DOM!
ZAMRÓZ

W żyłach 3 - letniego Zamroza płynie m.in. szlachetna krew teriera. Uwielbia "mizianki" po boczkach. Na spacerach i przy pieszczotach wydaje z siebie specyficzne, ujmujące chrumkania, w ten sposb wyraża swój zachwyt. Nasz psi przyjaciel świetnie dogaduje się z suczkami, ale z psiakami będzie wdawał się w bójki. Ma w sobie dużą dozę niezależności, ale przecież nawet największy indywidualista marzy po cichu o byciu kochanym.


MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE ZAMRÓZ ZNALAZŁ DOM!

KORA

Przez 9 lat, czyli większość mojego życia, stróżowałam przy fabryce. Byłam w tym dobra, więc obdarzono mnie zaufaniem. To był cały mój świat, nigdy nie zawiodłam, nie wpuściłam na teren nawet psa:) Gdy likwidowano fabrykę, pomyślałam, że przejdę na emeryturę.... ciepły dom, ludzie do kochania... WYRZUCONO MNIE NA ULICĘ. Teraz mieszkam w azylu. Mówią, że mam małe szanse na dom, bo jestem już starszym psem. A ja marzę o tym, że ktoś mi jeszcze zaufa i da mi miłość.
PONGO

Piękny młodzieniec o imponującej posturze i pogodnym usposobieniu. To straszny pieszczoch, który stale doprasza się o głaskanie i przytulanie. Jest łagodny i delikatny, a przy tym niespotykanie silny - potrzebuje, kogoś, kto sprosta tej mocy. Nie przepada za innymi psami, ale w ludzi jest ślepo zapatrzony.

FALON

Szalenie urokliwy młody psi kawaler o nietypowym - trójkolorowym umaszczeniu. Uwielbia rozdawać małe buziaki, bo mimo wielkości jest delikatny i subtelny. Jest psem karnym i nie ma problemów z jego przywołaniem. Gentelman żywo zainteresowany płcią piękną. Bardzo elegancki, dbający o wygląd i porządek wokół siebie. Ma ogromne radarowe uszyska - chyba po to, by nasłuchiwać kroków swego przyszłego pana...FRODO

Stylowy terier typu bull. Ma piękną amstafowatą mordkę i wybujałe loczki. Pasją Froda są spacery i zabawy. Ten mężny, dostojny pies momentalnie zmienia się w rozkosznego szczeniaka. Sprawia wrażenie dzielnego młodzieńca, ale tchórzy podczas burzy. Jest psiakiem energicznym i wesołym. Jak każdy prawdziwy samiec - nie lubi psiej konkurencji, szczególnie, jeśli chodzi o znajomość z suczkami.
TOREK

Młody foksterierowaty psiak o pogodnym usposobieniu. Torek uwielbia biegać, bawić się patykami i piłeczkami. Jest bardzo posłuszny. Woli towarzystwo suczek, niż psów, ale nie jest w stosunku do nich agresywny. Ciągle się cieszy, a jego ogon rzadko ma szansę odpocząć.OZI

Wyjątkowa uroda i wyjątkowy charakter, a życie takie średnie...
Ozi od dawna czeka na miłość, dom i opiekuna. Piękny i dobry pies odchodzi w zapomnieniu. Jest miły, posłuszny, towarzyski, łagodny i ufny... Cóż takiego zrobił, że siedzi za kratami schroniska? Co musi zrobić by znaleźć dom?

SALWADOR

Ma przepiękne długie uszyska, mądrą mordkę i cudne ciapki na łapach. Jest bardzo łagodnym, mądrym i sympatycznym psem. Posłuszny, zawsze przychodzi na zawołanie. Uwielbia wskakiwać na kolana, wkładać łepek pod ludzką rękę i mocno wtulić się w człowieka. Widać, że strasznie chce być czyjś. Poza tym to mały elegant, bardzo dbający o porządek wokół siebie - załatwia się tylko i wyłącznie na spacerach. Nie lubi jednak pozować do zdjęć, ale by zobaczyć, jaki jest ładny, wystarczy przyjechać do schroniska. Salwador to pies z karierą medialną:) Brał udział w kampanii Wybierz Miśka - ma zdjęcia z Arturem Barcisiem!!

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE SALWADOR ZNALAZŁ DOM!PIKOLINA

Młoda, roztrzepana, zaczepna wariatka. W głowie jej harce na całego. Dzielna, zaradna i pomysłowa - każdego psa wykołuje na parę kęsów z jego miski. Na otwartej przestrzeni zmienia się w zlęknione dziecko, wpatrzona w człowieka, bardzo pilnuje się jego nogi. Przyzwyczaja się do jednej osoby, którą obdarza aż za dużą miłością. Tak wiernej, bezgranicznej i bezkrytycznej miłości nie można wykorzystać, trzeba jej sprostać.


FIGA

Oddali mnie do schroniska, bo wzięli rasowego psa. No to FIGA im z makiem. Ja kompleksów nie mam. Jestem dzielna, pomysłowa i nadal pełna nadziei na dom. Uwielbiam się bawić, mogę biegać za patykami bez końca. Mam w głowie tysiące pomysłów na zabawę. Jestem bardzo silna, ale obiecuję nie ciągnąć na spacerach. Tylko przyjedź tu do mnie i zabierz mnie na spacer do naszego domu.


KALIPSO

Porządna, zawsze elegancka flirciara o lśniącej, aksamitnej sierści. Nie można przejść obok niej obojętnie. Jest niezależną, zaradną psią panną, która jak kocha to na zabój. W jej mądre, kokieteryjne oczy można wpatrywać się bez końca. Kalipso przeszła profesjonalne szkolenie dla psów, jest grzeczna, ułożona i bardzo sprytna.KAKTUS

Malutki młody terierek o wielkim sercu. Psiaka przerzucono przez płot Azylu w nocy. Ranem znaleziono skuloną pod samochodem, trzęsącą się kulkę nieszczęść. Na psie smutki znaleźliśmy radę - jest coraz bardziej pogodnym i aktywnym psem, odkrywającym swój terierowaty charakterek :-)

Jak pies z kotem

W Azylu pod Psim Aniołem mieszkają również koty, które marzą, że znajdą nowy dom...

BAGDAD

Malutki czupurny rozrabiaka z tysiącem pomysłów na zabawę. Odważny i nieustraszony - zadziera i z psami i z kotami. Jego ulubioną zabawą jest wspinanie się barki opiekunów i baczne obserwowanie świata z wysokości. Jak na kota przystało lubi dobrze się wyspać, poprzeciągać i mruczeć. Aż strach pomyśleć, że taki kochany maluch spędza dzieciństwo w schronisku.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE BAGDAD ZNALAZŁ DOM!
MARKO

Maleńki czarny kocurek o wielkich przestraszonych oczach. Jego mama zginęła potrącona przez samochód, a on siedział razem z rodzeństwem przy ruchomej ulicy, kocięta nie chciały oddalić się od matki. Jest jeszcze trochę wystraszony, ale chętnie nawiązuje kontakt z człowiekiem. Apetyt mu dopisuje i coraz częściej można go przyłapać na drobnych, kocich psotach.LILI

Lili jest kotką o ciepłych, bursztynowych oczach i pręgowanym grafitowym futerku. Znaleziona na podwórku przy śmietniku, gdzie próbowała znaleźć coś do jedzenia. Była bardzo zabiedzona i miała koci katar. Szybko wróciła jednak do zdrowia. W tej chwili ma ok. 4 miesięcy, jest wesoła, żywa i ciekawa świata. Jak przystało na kocicę, rozrabia na całego. Poza tym jest cudownym, uroczym zwierzątkiem stworzonym do kochania. Wtula się w człowieka i zamienia w miękką, ciepłą, mruczącą kulkę.
A oczy ma jak dwie krople miodu...