Była aktorką, tłumaczką, radiowcem, reporterką, a od kilku lat realizuje się jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. Paulina Młynarska-Moritz (37 l.) obiecuje jednak, że to nie wszystko, na co ją stać.

"Właśnie rozpoczęłam pracę w "Pytaniu na śniadanie", ale mam również inne plany" - wyznaje Paulina. - "Myślę o pisaniu książki, dużych wywiadów z ciekawymi ludźmi i oczywiście mam pomysły na nowe, fajne programy".

Paulina jest córką znanego pieśniarza Wojciecha Młynarskiego a także aktorki i pisarki Adrianny Godlewskiej. Jej siostrą jest popularna prezenterka Agata Młynarska. Już jako dziecko poznała świat show-biznesu i zaczęła marzyć o wielkiej karierze. Na dużym ekranie pojawiła się jako 15-latka. I to u samego mistrza - Andrzeja Wajdy w słynnym filmie "Kronika wypadków miłosnych".

Sama w Paryżu
Oszołomiona sukcesem filmu, nie tylko w Polsce, ale również we Francji, postanowiła zostać w Paryżu i tam poszukać swego szczęścia. - Nikt, kto ma 16 lat, nie powinien wylądować samotnie w obcym mieście i kraju - mówi teraz, patrząc na tamte zdarzenia z perspektywy czasu. Jednak nie żałuje swoich doświadczeń. Wiele ją one nauczyły. Tam przeżywała swoją pierwszą wielką miłość, której owocem jest jej 14-letnia dziś córka Ala.

"Nie wyobrażałam sobie urodzenia dziecka z dala od rodziny" - wspomina Paulina Młynarska. "Dlatego, gdy dowiedziałam się, że zostanę mamą, postanowiłam wrócić do kraju".

Życiowe rewolucje
Po powrocie z "wielkiego świata" najpierw wychowywała dziecko, potem pracowała w teatrze Adama Hanuszkiewicza, by po kilku latach na dobre zrezygnować z aktorstwa i zająć się pracą dziennikarki, tłumaczki, reporterki i korespondenta. Pracowała w TOK FM, RMF FM i Radiu Zet w Zakopanem, gdzie wyniosła się z powodu córeczki, która cierpiała na astmę i potrzebowała zmiany klimatu. Wówczas Paulina miała już za sobą dwa małżeństwa.

Później dokonała w życiu kolejnej rewolucji i znów spróbowała szczęścia w Paryżu. Tam przez trzy lata pracowała dla francuskiej rozgłośni - France Culture - jako redaktorka redakcji międzynarodowej i reporterka, a także współprowadząca francuskiej wersji programu "Europa da się lubić".

W międzyczasie rozpadł się kolejny związek Pauliny. W końcu postanowiła wrócić do ojczyzny.

Do czterech razy sztuka
Po radiu przyszedł czas na telewizję i prasę. W TVN Style prowadziła swój talk-show "Żądło", w którym zadawała pikantne pytania gwiazdom show-biznesu. Sama też zasłynęła z tego, że nie boi się trudnych pytań i otwarcie potrafi rozmawiać o swoich osobistych sprawach. Bez kokieterii i krygowania się opowiada o tym, że chodzi na terapię, dzięki której lepiej rozumie siebie i świat. Odważnie mówi też o swoich czterech małżeństwach.

Tym bardziej, że jest teraz bardzo szczęśliwa. 26 maja została żoną dziennikarza Michaela Moritza i jest przekonana, że odnalazła swoją drugą połówkę.