W sklepach dostępne są różne termowentylatory i wentylatory, m.in.: biurkowe, podłogowe czy sufitowe. Do domu najczęściej kupujemy takie, które można postawić na szafce lub biurku, albo większe, podłogowe na wysokim (ok. 130-centymetrowym) stojaku.
Termowentylatory dobrze sprawdzają się w naszym klimacie. W upalne dni ochłodzą bowiem zimnym nawiewem, a w chłodne ogrzeją niewielkie pomieszczenie (np. domek campingowy).
Najprostsze modele termowentylatorów można kupić już za 50 - 60 zł.

Wentylatory do postawienia na biurku czy stole można kupić już za mniej więcej 30 zł. Są dość lekkie - ważą od 2 do 4 kg, mają zwykle 2 lub 3 prędkości obrotowe i niski pobór mocy (ok. 40 W). Pracują cicho i większość z nich wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki. Droższe modele wentylatorów biurkowych (np. za 130-150 zł) mogą mieć obudowę z wysokiej jakości stali nierdzewnej, metalowe śmigło oraz funkcję ustawienia kierunku nawiewu oraz blokowania czaszy obrotowej w określonej pozycji. Pracują zazwyczaj bardzo cicho.

Wentylatory biurkowe

1. Zelmer, wzór; 2. Vitek, 79 zł; 3. Bionaire, 99 zł; 4. Rowenta 219 zł; 5. HD, 119 zł

Wentylatory podłogowe - zwykle są większe od biurkowych i chłodny nawiew jest odczuwalny daleko od urządzenia. Te najprostsze są niedrogie (ok. 70 zł), ale za modele sterowane np. pilotem trzeba zapłacić ok. 130 zł.

Wentylatory stojące

1. Quelle, 75 zł; 2. Apollo Easy Cool, ok. 110 zł; 3. Zelmer, wzór

Przenośne klimatyzatory są znacznie droższe od wentylatorów, ale spełniają wiele dodatkowych funkcji. Oprócz chłodzenia, a często także grzania, oczyszczają powietrze, osuszają je z wilgoci, a nawet jonizują. Tego typu urządzenia sterowane są zwykle za pomocą pilota (cena od 1150 zł).

Klimatyzatory

1. Desa, 1490 zł; 2. Remko, wzór

Inne:

Galeria wentylatory

1. Wentylator kolumnowy, przenośny Rowenta, 183 zł

2. Apollo Easy Hot Blow, 62 zł