Kto lubi być oblewany kubłami zimnej wody? Chyba tylko członkowie klubu "Morsów". Niestety, wciąż jest wielu amatorów polewania, którzy nie zwracają uwagi ani na prośby, ani na groźby bezbronnych przechodniów, mocząc ich od stóp do głów. Jednak trudno siedzieć cały dzień w domu, dlatego radzimy, jak zminimalizować efekty ulicznego prysznica.

1. Nie otwieraj okien w samochodzie
Żartownisie tylko na to czekają. Jeśli więc chcesz uniknąć wlania kubłów wody do środka swojego auta, okna musisz mieć szczelnie zamknięte.

2. Nie wkładaj nic ze skóry, wełny ani z "misia"
Tego dnia nie sięgaj po ubrania z materiałów, które nie lubią wody. Nie dość, że długo schną, to jeszcze przylepią się nieprzyjemnie do ciała i krępują ruchy.

3. Zrezygnuj z ulubionych, zamszowych butów
Z prostej przyczyny - zrobią się na nich brzydkie zacieki, a na dodatek przemokną. A nikt przecież nie lubi, jak w butach chlupie.

4. Nie zakładaj zegarka
Ewentualnie wybierz wodoodporny model. Tylko taki przetrzyma świąteczną kąpiel. Zwykły po prysznicu może być do wyrzucenia.

5. Nie wkładaj białych koszul i cienkich bluzeczek
Po wpływem wody staną się obcisłe i… prześwitujące, a tego na pewno wszyscy woleliby uniknąć. W tym dniu i tak nie będzie przyznawany tytuł miss i mistera mokrego podkoszulka.

6. Nie zakładaj szkieł kontaktowych
Wraz z chluśnięciem wodą w oczy soczewki mogą wypłynąć. A nie ma nic gorszego od szukania soczewek. To prawie jak szukanie igły w stogu siana.

7. Zrezygnuj z misternie ułożonej fryzury
Po prostu nie ma sensu kręcić włosów na wałki, prostować ich, czy też układać na żel. I tak z powodu wilgoci stracą starannie wypracowany kształt.

8. Zapomnij o ostrym makijażu
Jeśli należysz do kobiet, które nie wyjdą z domu bez makijażu - pamiętaj, by w śmigus-dyngus użyć kosmetyków wodoodpornych. Nawet gdy zostaniesz obficie oblana, będziesz wciąż perfekcyjnie umalowana.

9. Nie farbuj włosów
Brązowe lub rude farby pierwszego dnia po farbowaniu pod wpływem wody mogą jeszcze pozostawiać ślady. A jeśli ktoś wyleje Ci jej kubeł na głowę, niech Cię nie zdziwią ciemne smugi na twarzy i ramionach.

10. Wąskiej spódnicy i szpilkom powiedz kategoryczne NIE
Będąc tak elegancką, jesteś bez szans w zetknięciu z mokrą tradycją. Lepiej postaw na spodnie i sportowe buty. Takie przynajmniej "pomogą" Ci uciec.