18-letnia Brytyjka Keeley Houghton prześladowała swoją szkolną koleżankę Emily Moore, z którą była w konflikcie. Zamieściła w serwisie społecznościowym Facebook pogróżki pod jej adresem. Dziewczyna przyznała sie do winy i została skazana na 3 miesiące pobytu w ośrodku zamkniętym dla małoletnich. Wyrok może być precedensowy w podobnych sprawach.

Reklama

TO REALNE ZAGROŻENIE

Określeniem cyberbullying i cyberprzemoc nazywa się nękanie, prześladowanie i zastraszanie innych osób z wykorzystaniem internetu i innych narzędzi używanych do komunikacji drogą elektroniczną. Niebezpieczne zjawisko rozprzestrzenia się. Te narzędzia dają możliwości, które ułatwiają anonimowe nękanie innych: na przykład fikcyjne konta w serwisach społecznościowych, adresy e-mail, które nie zdradzają nadawcy czy karty typu prepaid w telefonii komórkowej.

A skutki cyberprzemocy mogą być opłakane, szczególnie w przypadku młodzieży, której psychika nie jest wystarczająco odporna i ukształtowana. Głośno ostatnio było ostatnio o przypadku 15-letniej Megan Gillan, która pod wpływem złośliwych i agresywnych komentarzy zamieszczonych na jej profilu na jednym z portali popełniła samobójstwo.

Warto, by rodzice uświadomili sobie zagrożenia, jakie czyhają na ich pociechy w internecie, i skontrolowali, czym dzieci zajmują się, "surfując" po sieci.

Reklama

_________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Wygrana na loterii zrujnowała mi życie"
>>> Zjedz sushi z nagiej modelki
>>> Czy ta reklama obraża kobiety?