Inne
ReklamaW KINACH

Batman: mroczny rycerz, fantastyczno-naukowy, reż. Christopher Nolan, wyst. Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

Inne

W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora okręgowego Harveya Denta Batman zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

Łowcy smoków, animowany, reż. Guillaume Ivernel, Arthur Qwak

Inne

Smok chce zniszczyć Królestwo! Mała Zoe pragnie pomóc wujowi Lordowi Arnoldowi i wyrusza w świat z misją odnalezienia wielkich bohaterów, rodem z baśni. Na drodze swej spotyka dwóch Łowców Smoków o imionach Lian-Chu i Gwizdo. Wszystko, o czym Łowcy marzą, to błogi odpoczynek do końca swych dni na ganku wiejskiego domku, który zamierzają kupić. Jednak dziewczynka widzi w nich upragnionych bohaterów...

Fados, muzyczny, reż. Carlos Saura

Inne

Muzyczny dokument Carlosa Saury poświęcony portugalskiej tradycji fado, czyli dziewiętnastowiecznych pieśni-ballad, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków. Film Saury to próba przypomnienia i powtórzenia wielkiej tradycji poprzez muzyczne misterium tańca i śpiewu.
Chłopaki też płaczą, komedia, reż. Nicholas Stoller, wyst. Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand


Inne

Peter pogrążony w depresji po rozstaniu ze swoją dziewczyną, wyjeżdża na Hawaje, by zapomnieć o byłym związku. Jednak nie będzie mu dane zaznać spokoju, gdyż do tego samego kurortu na wakacje przyjeżdża... jego była właśnie. Ze swoim nowym chłopakiem.
Munyurangabo, dramat, reż. Lee Isaac Chung, wyst. Jeff Rutagengwa, Eric Ndorunkundiye, Jean Marie Vianney Nkurikiyinka, Jean Pierre Harerimana


Reklama
Inne

Munyurangabo (Tutsi) i jego przyjaciel, Sangwa (Hutu), kradną maczetę na rynku w Kigali. Ich celem jest podróż śladami przeszłości. Munyurangabo chce pomścić śmierć swoich rodziców w ludobójczych walkach. Po drodze odwiedzają dom rodzinny Sangwy. Rodzice nie pochwalają Munyurangabo, ostrzegając, że "o Hutu i Tutsi są wciąż postrzegani jako wrogowie". Z racji na pochodzenie z dwóch różnych plemion, ich przyjaźń chłopców zostaje wystawiona na próbę.

KSIĄŻKI

Koncert złudzeń, Patry Francis, Gruner+Jahr

Inne

Ta książka to portret dysfunkcyjnej rodziny, w której nie brak obsesji, przemocy, bólu i lęku. Głodna życia i mężczyzn Ali Mather, rozpoczyna pracę w szkole jako nauczycielka muzyki. Jest w separacji z mężem. Wywraca życie szkoły i miasteczka do góry nogami. Fascynuje i kobiety, i mężczyzn. Ma romans z młodszym nauczycielem oraz z dilerem samochodowym. Jeanne Cross jest szkolną sekretarką oraz żoną lekarza i matką szesnastolatka. Między kobietami rodzi się przyjaźń i Ali wkracza w życie Crossów. Na jaw wychodzą długo skrywane kłamstwa i sekrety. Wkrótce dochodzi do morderstwa. Kluczem do rozwiązania jego zagadki są zapiski w dzienniku prowadzonym przez jedną z kobiet...

Cena: 28 zł

Vita, Melania Mazzucco, W.A.B.Inne

Jest rok 1903. Do Nowego Jorku przybywa dwójka dzieci - dwunastoletni pechowiec Diamante i dziewięcioletnia Vita, obdarzona magiczną władzą nad przedmiotami. Na tle włoskiej kolonii rozgrywa się historia ich niespełnionej miłości i niedotrzymanych obietnic, nierozerwalnie związana z rodzącą się amerykańską mafią, Enrikiem Caruso, koleją żelazną i Charliem Chaplinem. Melania Mazzucco snuje opowieść o swojej własnej rodzinie i rodzinnych mitach, składając jednocześnie hołd wszystkim włoskim imigrantom, którzy zbudowali Amerykę i którzy zginęli, by zapewnić środki do życia swoim rodzicom, żonom i dzieciom pozostawionym w Starym Kraju.

Cena: 49,90 złWyznania francuskiego piekarza. Sekrety, porady, przepisy, Gerard Auzet, Peter Mayle

Książka pachnąca świeżym chlebem - dla fanów Petera Mayle`a i wszystkich, którzy cenią tradycyjny smak i uroki codziennego życia.

Cena: 19,90
MUZYKA


The Magic Of Lang Lang, Lang Lang, Universal

Chiński pianista (za nagranie koncertów Beethovena nominowany do nagrody Grammy) jako jeden z niewielu rodowitych Chińczyków rozpoznawalny jest na wszystkich kontynentach. Ten krążek to najlepsza wizytówka pianisty - znajdziemy tu najpiękniejsze części z uwielbianych koncertów Czajkowskiego i Rachmaninowa, popularne utwory Chopina, Liszta i Haydna, jak również fragment mało znanego, a godnego uwagi koncertu opartego na tradycyjnej muzyce chińskiej - Yellow River Piano Concerto.


DVD
Choć goni nas czas, reż. Rob Reiner, wyst. Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow

Żyje się tylko raz, więc jeśli musisz odejść, to w dobrym stylu! To właśnie postanawiają dwaj chorzy na raka współlokatorzy - wybuchowy miliarder (Nicholson) oraz mechanik (Freeman) - gdy dowiadują się o najgorszym. Układają listę rzeczy, które chcą zrobić zanim umrą i wyruszają w podróż dookoła świata, aby przeżyć przygodę swojego życia. Dwie wielkie gwiazdy ukazują serce i duszę, dowcip i zabawne fortele.
WYDARZENIA


WARSZAWA

8 sierpnia, Cypel Czerniakowski pod Mostem Łazienkowskim, ul. Zaruskiego, godz. 22

Fundacja Ja Wisła zaprasza na pokaz dokumentu Ewy Borzęckiej "Damsko-męskie sprawy".

7-20 sierpnia, Wystawa fotografii "Z Bombaju do Panaji i z powrotem" Agnieszka Rodowicz, Kawangarda, ul. Wilcza 32

Zdjęcia powstały podczas podróży przez rzadko odwiedzany przez turystów stan Maharashtra i wypoczynkową mekkę jaką jest Goa w południowych Indiach.

13 sierpnia, Scott Kelly, Hard Rock Café, ul. Złota 59, godz. 22

Scott Kelly, czyli frontman formacji Neurosis, da specjalny solowy show. Wokalista przyjedzie promować ostatnie wydawnictwo "The Wake". Dzieło, znacznie odbiegające od stylistyki macierzystej kapeli Amerykanina, ukazało się wiosną 2008 roku. Dzień później muzyk zagra z kolegami z Neurosis w klubie Stodoła. W roli supportu zobaczymy A Storm Of Light i polski Blindead.

TRÓJMIASTO

8-9 sierpnia, Sopot Hit Festiwal, Opera Leśna w Sopocie

Na festiwalu słyszymy najgorętsze hity lata 2008. Na scenie zobaczymy 15 wykonawców polskich i 15 wykonawców zagranicznych, którzy wezmą udział w konkursie. Podczas Sopot Hit Festiwalu zmierzą się w dwóch konkurencjach "Polski Hit Lata 2008” i "Zagraniczny Hit Lata 2008”. Jedynym jurorem na Sopot Hit Festiwal 2008 jest publiczność - to jej głosy zdecydują, kto zwycięży. Nagrodami w obu kategoriach są symboliczna statuetka, 50 000 zł oraz wykonanie nagrodzonej piosenki w finałowym koncercie trasy koncertowej "Hity na czasie 2008”. Koncerty Sopot Hit Festiwal poprowadzą Monika Richardson, Beata Sadowska, Tomasz Kammel i Mariusz Bisiorek.

PROGRAM

piątek, 19.30

W sopockim konkursie na "Polski Hit Lata 2008" zaprezentują się topowi wykonawcy polskiej sceny muzycznej: Mezo & Paula, Kasia Nova, KASA, Groovebusterz, East Clubbers, Sylwia Grzeszczak & Liber & Tabb, Anthony Moon, Ania Dąbrowska, Doda, Sami, Papa D., Kasia Cerekwicka, Ich Troje, Rh+, oraz duet Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny. Gośćmi specjalnymi piątkowego wieczoru będą Kate Ryan, Arash oraz girlsband z Niemiec: Monrose.

sobota, 19.30

W sopockim konkursie na "Zagraniczny Hit Lata 2008" biorą udział wykonawcy zagranicznej sceny muzycznej: Nikolina, Basic Element, Jay Delano & R Kay, Marius feat. Giulia, Beats & Styles, Charlotte Perrelli, Shaun Baker feat. Maloy, Gary B., Kaye Styles feat. Akon, David Tavare feat. 2 Eivissa, Pachanga, Nexx, HoneyHoney, Alex C. feat. Yass, Jennifer Kae. Na zakończenie konkursowych emocji wystąpią goście specjalni: Patrycja Markowska, Feel oraz Stachursky.

14 sierpnia, Eric Clapton, Gdynia, Skwer Kościuszki (al. Jana Pawła II). Wejście od godz. 15.

POZNAŃ

8-9 sierpnia, Tzadik Poznań Festiwal 2008, szczegóły

Festiwal powstał, aby opisać fenomen kultury i tradycji żydowskiej; jej przestrzeń religijną i muzyczną, społeczną i obyczajową. Wystąpią: Budyń i Sprawcy Rzepaku, Yail Dalal, Yossi Lemel, New Albert Beger Quartet, Shofar

11 sierpnia, Grzegorz Turnau, Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcina 80/82, godz. 20.30

Recital "Sowich Piosenek” to autorski wieczór Grzegorza Turnaua, artysty z dwudziestoletnim stażem koncertowym i jedenastopłytową dyskografią.

ZAKOPANE

10 sierpnia, Trebunie Tutki, amfiteatr pod Gubałówka, godz. 20.30

ZAMOŚĆ

9-10 sierpnia, Przestrzeń Muzyki Live 2008, Park Miejski

Największe muzyczne wydarzenie lata w Polsce południowo-wschodniej z udziałem czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Koncerty zostały podzielone na dzień rockowy i dzień z muzyką elektroniczną. Wystąpią m.in. Boogie Mafia, Dezerter, Happysad, Hey, Mosqitoo, Novika.