Dom to nie tylko cztery ściany, dach oraz kilka mebli. To przede wszystkim azyl, przestrzeń, w której mieszkasz, śpisz, marzysz - jest nasycone Twoimi myślami i pragnieniami. Dobrze, jeżeli ta energia jest pozytywna. Może się jednak zdarzyć, że miejsce, na którym dom został postawiony, ma złą energię albo np. poprzedni właściciele pozostawili w nim swoje kłopoty czy smutki. Dlatego jeżeli chcesz być szczęśliwa w swoim mieszkaniu, postaraj się je oczyścić i ochronić przed złem.

Usuń złe wibracje

Zanim zaczniesz malować ściany czy kłaść podłogę, zaproś do domu radiestetę (różdżkarza). On doradzi, w którym miejscu powinnaś ustawić łóżko lub np. biurko dziecka. Sprawdzi, czy na Twoje mieszkanie wpływa promieniowanie ziemskie i podpowie, co zrobić, by zmniejszyć jego szkodliwość. Możesz też przeprowadzić kilka prostych rytuałów, które usuną z domu negatywne wibracje. Jest na to kilka sposobów, możesz wybrać jeden lub spróbować wszystkich. To na pewno nie zaszkodzi, a zła energia nie jest Ci potrzebna!

 • Kup orzech kokosowy i przetocz go po całym mieszkaniu, wzdłuż ścian we wszystkich pomieszczeniach. Zacznij od wejścia i tam zakończ. Orzech wyrzuć.
 • Weź siedem fioletowych świec. Ustaw po jednej w każdym pomieszczeniu. Świece, które Ci ewentualnie zostaną, ustaw przy drzwiach wejściowych. Zapal je i pozwól, by wypaliły się do końca.
 • Nasyp w każdym kącie mieszkania odrobinę soli. Potem zamieć ją i spal!

Zaproś dobrą energię

Po odprawieniu rytuałów ochronnych i wypędzeniu ewentualnych złych mocy warto zadbać, by w naszym mieszkaniu zagościły te dobre.

 • Przygotuj 7 jasnoniebieskich świec. Przez tydzień, każdego dnia wypalaj jedną. Poza tym zapal też świece w kolorze odpowiednim dla znaków zodiaku
  każdego z domowników: Baran - czerwony, Byk - intensywna zieleń, Bliźnięta - żółty, Rak - fioletowy, Lew - złoty, Panna - szary lub brązowy, Waga - niebieski, Skorpion - czarny, Strzelec - granatowy, Koziorożec - biały lub pomarańczowy, Wodnik - błękitny lub perłowy, Ryby - morski.
 • Nasyć dom zapachami. Najbardziej odpowiednie będą olejki lub kadzidełka o aromacie wanilii, paczuli, bzu, cynamonu, jałowca i jaśminu.
 • Zawieś przy drzwiach wejściowych talizman. Możesz go też zawiesić w każdym pomieszczeniu - szczególnie w sypialni oraz dziecięcym pokoju,
  aby dodatkowo ochronić przebywające tam osoby.

Mądrze pomaluj dom

Mieszkanie, do którego się wprowadzasz, należy oczywiście odnowić. Uwaga, nawet jeżeli poprzedni lokatorzy niedawno malowali ściany, warto się zastanowić nad ich ponownym pomalowaniem, a to ze względu na to, że każdy kolor ma inną symbolikę i inne znaczenie. To, co było korzystne dla poprzednich mieszkańców, nas
może męczyć i przyprawiać o bóle głowy czy powodować inne dolegliwości. Dlatego dokładnie zastanów się, jakiego koloru ściany powinnaś mieć w swoim mieszkaniu. Oto działanie kolorów:

Biel: oczyszcza pomieszczenie z negatywnej energii. Jest kolorem neutralnym, pomaga w każdej dziedzinie, dlatego jest najczęściej wybierany.
Czerwień: chroni przed chorobami i wypadkami. Wzmacnia też witalność - pobudza namiętność!
Róż: poprawia atmosferę, ułatwia kontakty międzyludzkie, wzmacnia uczucia, pomaga zachować wewnętrzną równowagę.
Żółty: wzmacnia intelekt.
Zieleń: chroni miłość, działa relaksująco, pomaga zachować spokój, wzmacnia relacje pomiędzy partnerami oraz między rodzicami i dziećmi.
Niebieski: chroni szczęście rodzinne, wzmacnia więzi.
Pomarańczowy: chroni przed kradzieżą, usuwa negatywną energię.
Brązowy: pomaga zachować porządek oraz stabilizację (np. w związku).
Złoty: zapewnia dobrobyt, nie pozwala, by pieniądze uciekały z domu.
Srebrny: chroni przed duchami, złymi myślami oraz sennymi koszmarami!

Jeżeli chciałabyś zabezpieczyć się przed kilkoma rzeczami naraz, możesz oczywiście połączyć kolory. Niekoniecznie muszą to być desenie na ścianach. Wystarczą np. wielobarwne witrażyki, szklane ozdoby w różnych odcieniach czy odpowiednie dodatki w rodzaju narzuty, poduszki czy zasłon. Uwaga! Dobierz kolory tak, by pasowały do Twojego temperamentu!

Talizmany, które ochronią dom przed wpływem złych mocy

Na co dzień otaczają nas różni ludzie. Nie wszyscy, niestety, są nam życzliwi. Czasem nawet nieświadomie życzą nam źle - dyktuje to zwykła zawiść. Dlatego warto
chronić się przed tzw. złym spojrzeniem i nie dopuścić, by negatywna energia weszła do naszego mieszkania, zakłóciła nasze życie, źle oddziaływała na nasze partnerskie relacje.

 • Kamienie. Ułóż w miseczce kompozycję z kamieni ochronnych. Są to: alabaster, gagat, kamień księżycowy, karneol, kupryt. Dodatkowo dołóż ametyst, który przyciąga fortunę!
 • Woreczek ochronny. Przygotuj talizman chroniący domowników przed chorobami, kradzieżą i plotkami. Do płóciennego woreczka włóż laskę cynamonu, kilka goździków oraz owoce jałowca. Woreczek zawieś przy drzwiach wejściowych.
 • Czosnek Według ludowych podań chroni przed wampirem. Ale ma też działanie oczyszczające i lecznicze. Poprawia płodność. Nie pozwoli wejść do domu ciężkiej chorobie, a wyjść pieniądzom!
 • Runa Odala. Reprezentuje ojczyznę i rodzinę, chroni domostwo i jego właściciela. Warto więc, aby każdy z domowników miał własny kamień. Runy
  możesz kupić w sklepach z akcesoriami ezoterycznymi.
 • Podkowa. To talizman słowiański. Ma przyciągać fortunę i sprowadzać szczęście do domu. Przybij podkowę nad drzwiami wejściowymi, koniecznie
  ramionami do góry.