Inne
Reklama

Dzień po szaleństwie zakochanych do głosu dochodzą ci, których serca są chwilowo puste. 15 lutego, w uroczystość świętego Faustyna (patrona samotnych) single celebrują swój dzień. W naszym kraju - jak podaje portal Interia.pl - jest ich około 5 milionów. Rekordzistą w tej dziedzinie są jednak Włochy. Tam jest ich o milion więcej. A stolicą włoskich singli jest słynny Mediolan - w tym pięknym mieście ponad połowa mieszkańców nie ma pary! Dzisiaj kluby i kawiarenki w Milano zaludnią się tymi, którzy nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połówki. A jak jest w Polsce?

Inne

czytaj dalej...BĘDĄ NAS MILIONY...

W Polsce nie obchodzimy raczej tego typu świąt, ale być może niedługo będziemy. Jak podaje GUS, liczba singli wzrośnie w naszym kraju do 7 milionów! I to nie jest prognoza na najbliższą dziesięciolatkę, tylko na 3-4 nadchodzące lata! Jak czytamy w Interii: "Polski spis powszechny pokazał że ilość ich rośnie i nadal będzie rosła. Spis powszechny z roku 2002 wykazał, że w porównaniu z poprzednim z 1988 roku liczba kawalerów zwiększyła się u nas o 32 proc. Panien mamy więcej aż o 38 proc. W większości w tych grupach są ludzie młodzi. "

czytaj dalej...WANNA DLA SINGLA?

Na wprost potrzebom singli wychodzi coraz więcej wyspecjalizowanych firm. Jeszcze kilka lat temu samotna kobieta nie miała możliwości wyjechania na urlop - to znaczy miała, ale albo czuła się wyobcowana w tłumie szcześliwych par, albo była skazana na samotne przesiadywanie na plaży... Dziś moze wybrać z setek ofert wyjazdów do rajów dla singli - wiele biur podróży oferuje specjalne, pojedyńcze pakiety wyjazdowe. Do samotnych kierowanych jest także wiele innych usług i dóbr - jeśli chcą, mogą nawet nabyć "wannę dla singla". Wszystko po to, by człowiek samotny poczuł się dobrze w swojej skórze.

Chociaż z drugiej strony życie w pojedynkę nikogo już nie szokuje - zwłaszcza w miastach jest to zjawisko nagminne. Już nie ma starych panien: są zadowolone z życia - niejednokrotnie o wiele bardziej, niż ich zamężne koleżanki - atrakcyjne kobiety. Nie ma starych kawalerów - są mężczyźni podróżujący po całym świecie, rozkoszujący się swoją wolnością. I wszystko wskazuje na to, że będzie ich coraz więcej...

>>> Oto najsławniejsi polscy single...