Inne
Reklama

Mając do wyboru kobiety z nogami znacznie dłuższymi niż reszta ciała oraz panie, których nogi stanowią połowę ich wzrostu, panowie zainteresują się przedstawicielkami tej drugiej grupy. Dowodzą tego badania naukowców, którzy postanowili określić najbardziej atrakcyjne dla płci brzydkiej kobiece nogi. Poprosili ponad tysiąc mężczyzn i kobiet o ocenę serii zdjęć przedstawiających odpowiednio "zmodyfikowane" panie.

Nogi na fotografiach były wydłużane bądź skracane tak, aby wzrost pozostał ten sam. Panowie mieli ocenić atrakcyjność kobiet na fotografiach, panie – przewidzieć męskie preferencje. Okazało się, że większość mężczyzn zamiast wybrać - jak sugeruje stereotyp - panie z „nogami aż po samą szyję”, preferowała kobiety o nogach średniej długości, stanowiącej mniej więcej połowę długości ich ciała. Kobiety natomiast były przekonane, że wybór mężczyzn padnie na dłuższe nogi.

Inne / PshekShutterstock.com

czytaj dalej...
MISS PRZECIĘTNOŚCI WRACA NA PIEDESTAŁ

Wyniki badań zaskoczyły nawet samych badaczy z londyńskiego University of Westminster. Jak powiedzieli dziennikowi „Body Image”, długie nogi były zawsze kojarzone z dobrym zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem. A jednak stosunek długości nóg do długości całego ciała nie może być zbytnio zachwiany.


Badacze nie są pewni, dlaczego panowie nie wybrali kobiet z najdłuższymi nogami. Podejrzewają, że może chodzić o nieuświadomioną nieufność wobec ekstremów. A jest to uzasadnione biologicznie - kobieta o zbyt długich nogach w stosunku do torsu może mieć większe problemy z donoszeniem ciąży. Badanie londyńskich naukowców nie jest pierwszym, które przywraca na piedestał Miss Przeciętności. Wcześniejsze badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w St Andrews wykazało, że mężczyźni wolą „normalnie zbudowane” kobiety o zaokrąglonych kształtach od „modnie” wychudzonych pań.

POLECAMY: >>> Sprawdź, czy masz idealną długość nóg. Oto wzór!