Gracz, znany tylko pod swoim pseudonimem Sal9000 poznał Nene Anegasaki podczas grania w "Love Plus", grę symulującą randki. Gra polega na budowaniu “związku” z jedną z kreskówkowych kobiet.

Reklama

WIRTUALNA PRZYSZŁOŚĆ

Wirtualny romans z Nene nie wystarczył jednak naszemu bohaterowi. Poślubił on swoją wybrankę podczas ceremonii, która odbyła się na festiwalu technologicznym w Tokio. Ceremonii, przeprowadzanej przy udziale prawdziwego kapłana, przyglądały się dziesiątki fanów gier. Wspomniany “ślub” był nieoficjalny i nie ma mocy prawnej. Mówi się jednak, że już wcześniej Sal9000 poślubił swoją cyfrową ukochaną w kaplicy na wyspie Guam na Pacyfiku, gdzie przepisy dotyczące zawierania małżeństw są mniej zasadnicze.
Japończycy są znani z obsesyjnego podejścia do swoich hobby. Jednym w obiektów takiego kultu stała się właśnie gra "Love Plus". Gracze potrafią godzinami spędzać czas z wirtualnymi ukochanymi, kupując im kwiaty, zabierając na randki i budując wspólne plany na przyszłość. Zachowanie “dziewczyn” ulega zmianom w zależności od tego, jak są traktowane.


_________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy awansują tylko kochanki szefa?
>>> Kochali się w biały dzień na wysokiej wieży
>>> "Mężczyzna jest jak pies. Wydaj mu kość"