Dzieci coraz częściej i coraz wcześniej wchodzą w show-biznes. Stoją za nimi rodzice, którzy mają w razie niebezpieczeństwa chronić, pomóc, poprowadzić za rękę. Nierzadko jednak sami wpadają w pułapkę medialnego blichtru i zamiast być dla dziecka opoką, stają się swoistymi stręczycielami, którzy pchaja pociechę w objęcia sławy. Zobacz, co z dziewięcioletniej Noah Cyrus, czternastoletniej Ali Lohan i trzyletniej Suri Cruise robią opiekunowie.

Reklama

KOBIETA WARTOŚCIOWA TO KOBIETA PIĘKNA?

Taką zasadę zdaje się wyznawać Katie Holmes. Jej trzyletnia córeczka Suri Cruise ma jeszcze pewnie kłopoty z opisaniem tego, co przydarzyło jej się w ciągu dnia, ale już wie, co to buty na obcasach. Na razie nosi niewysokie pantofelki w subtelnych pastelowych kolorach. Do tego mała elegantka zakłada (no, dobrze, zakładają jej…) tylko markowe ciuszki. Każdy tylko raz. Trudno oprzeć się wrażeniu, że hierarchia wartości tak wychowywanej dziewczynki będzie mocno zachwiana.

>>> CZYTAJ DALEJMAMA I CÓRKA CZY SIOSTRY?

Lindsay Lohan zrobiła karierę jako mała dziewczynka. Uroczy rudzielec podbił serca wielu fanów. Nic dziwnego, że sukces siostry chce powtórzyć niespełna 16-letnia Ali. O ile jednak LiLo zaskarbiła sobie przychylność dziecięcym niewinnym wyglądem, o tyle młodsza latorośl państwa Lohanów wybrała inna drogę. Czarne włosy, mocny makijaż, wyuzdane stroje, lekko rozchylone usta i przymknięte oczy - oto cała Ali. Stojąc przy swojej ponaciąganej i wyfiokowanej matce wygląda nie jak jej najmłodsza córka, a siostra. Niektórzy nawet mogą uznać, że młodsza…

Reklama

>>> CZYTAJ DALEJDOGONIĆ MARZENIA

Jak się ma 9 lat, trzeba wykazać się talentem, by się wybić. Mała Noah Cyrus, siostra gwiazdy serialu "Hannah Montana” Miley, talentu nie posiada, a przynajmniej jeszcze żadnego nie zaprezentowała. Prawdopodobnie nie bez wsparcia i zachęty ze strony żądnych sławy i pieniędzy rodziców uczennica chadza na większe i mniejsze gale i bankiety, czasem pojawia się na nich nawet bez swojej sławnej siostry. Za karierą obu dziewczynek stoi ich tata Billy Ray Cyrus, nie do końca spełniony muzyk, który całe ambicje ulokował w dysponującej całkiem niezłym głosem Miley. Siedemnastolatka - nota bene także wyglądająca, a przynajmniej starająca się wyglądać znacznie poważniej - jest całkowicie pod jego wpływem, tworzą zgrany tandem-maszynkę do robienia pieniędzy. Mała Noah jest, jak widać, predestynowana do zrobienia podobnej kariery.

Rodzice na całym świecie starają się chronić swoje dzieci, zaszczepić im zasady pozwalające funkcjonować w świecie, także w przypadku niepowodzenia - taki kręgosłup pozwala znaleźć wartość w rzeczach, których nie widać na zewnątrz: inteligencji, wiedzy, wzorcach zachowań. Jakie zatem fundamenty mają dziewczynki przekonane, że ich wartość tkwi w ilości zaliczonych bankietów, liczbie kosztownych sukienek w szafie czy kolejnych rozbieranych scenach?
______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Oto ośmiolatka, która urodziła się chłopcem
>>> Matki nie kochają bezwarunkowo?

>>> Dzieci dorastają w niewoli ideału piękna
>>> 7-latki w makijażu, 11-latki w szpilkach