Ćwiczenia nie tylko wzbudzają pożądanie, ale również sprawiają, że seks sprawi nam więcej przyjemności. Dlaczego? Po pierwsze: podwyższają poziom testosteronu zarówno u pań, jak i panów. Po drugie: wzmacniaja partie mięśni intensywnie pracujące podczas stosunku, redukując tym sposobem nasz wysiłek. To pozwala w pełni oddać się rozkoszy. Poniżej znajdziesz kilka prostych ćwiczeń, które nie wymagają specjalnego wysiłku, a mogą wnieść więcej życia do naszych sypialni.

Wzmocnij okolice miednicy

Podnoszenie miednicy to jedno z najważniejszych ćwiczeń. Jest doskonałe w przypadku, gdy chcesz poprawić swoją ogólną kondycję (a ona naprawdę przydaje się podczas łóżkowych zmagań!)

Połóż się na plecach, zegnij kolana tak, aby całe stopy opierały się na ziemi, a ramiona leżały wzdłuż tułowia. Wykonaj wdech. Podnieś miednicę tak, aby twoje plecy wyprostowały się. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, powtarzaj ćwiczenie przynajmniej po 4 - 5 razy.

Rozciągnij się

Warto rozciągnąć te partie mięśni, które pracują podczas seksu. Usiądź na podłodze tak, aby wnętrza stóp się stykały, a kolana były oddzielone. Postaraj się przysunąć stopy tak blisko bioder, jak to możliwe. Łokciami naciskaj na kolana tak, aby uda się rozwierały coraz szerzej.

Zadbaj o mięśnie brzucha...

Mięśnie brzucha i podbrzusza również są bardzo aktywne podczas seksu. Warto więc ćwiczyć je regularnie. Połóż się na podłodze, delikatnie podnoś plecy i głowę, pamiętając o tym, by plecy ściśle przylegały do podłogi, a mięśnie brzucha były napięte.

... i układ sercowo-naczyniowy

Dobra kondycja tego układu sprawia, że nawet intensywny i długi stosunek będzie dla obojga partnerów nie wysiłkiem, a przyjemnością. Poprawimy tą kondycję za pomocą takich aktywności, jak spacerowanie, jogging, jazda na rowerze i pływanie. Nawet domatorzy powinni pamiętać, aby poświęcać przynajmniej 30 minut w ciągu dnia na te ćwiczenia. Zapewnia one dopływ krwi do każdej partii ciała, wzmocnią naczynia krwionośne i zwiększą ciepłotę ciała. Pomagają też zmniejszyć ryzyko zaburzeń i erekcji, i poprawiają dopływ krwi do genitaliów.

Nie zapominajmy też o każdej innej dostępnej aktywności fizycznej. Ruch nie tylko poprawia naszą prezencję, ale również samopoczucie i nastrój oraz sprawia, że mamy większą ochotę na seks.