Cudowne wynalazki

Przez stulecia ludzie starali się znaleźć cudowny sposób na podniesienie libido. Nigdy nie szczędzono pieniędzy na poprawę sprawności w sypialni. Już starożytni Rzymianie stosowali takie preparaty jak wyciąg z paszczy hipopotama czy zmielone gałki oczne hieny. Tradycyjna chińska medycyna preferowała rzadki proszek z rogów nosorożca, co w końcu doprowadziło do zagrożenia wyginięcia tego gatunku zwierząt. Współcześni kochankowie wspomagają się rozmaitymi chemicznymi preparatami, począwszy od rozgrzewających żelów dla obojga partnerów, a skończywszy na superpopularnej Viagrze.

Badania z 2005 roku wskazują, że z 1,4 miliarda dolarów wydanych przez Amerykanów na erotyczne specyfiki, 1,2 miliarda wydano na Viagrę, którą nazywa się nawet "królową lat 90-tych". Produkt ten był do tego stopnia popularny, że zamiast używać go w wieku minimum średnim na problemy erekcją, zaczęto używać go jak dropsy nawet w wieku lat 20., w celu osiągnięcia dłuższego stosunku płciowego.

Po pierwsze odstawić chemię

Po co to wszystko, skoro wystarczy odstawić cudowne preparaty, przejść na zdrową dietę i osiągnąć ten efekt naturalną metodą?

Wszystko, czym napędzamy nasze ciało, ma potem wpływ na to, ile mamy energii w łóżku. Zasada ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego trzeba uważać z wystawnym, obfitym posiłkiem suto zakrapianym winem, bo spotkanie może się skończyć tak, że obydwoje zaśniecie przed północą, zamiast figlować do rana.

Żeby dać swojemu ciału dodatkowe doładowanie energii, powinno się zamówić w restauracji takie danie, które podniesie ciśnienie i zwiększy cyrkulację krwi. Bo jak wiadomo, w seksie dobre krążenie jest nie bez znaczenia! Poleca się wszystko, co zawiera w sobie kwasy tłuszczowe Omega 3. Przede wszystkim będą to ryby, szczególnie łosoś i makrela. Warto także zamówić lekko pikantne dania, które rozgrzewają organizm i pomagają szybciej trawić.

Zmienić jadłospis

Aby zwiększyć cyrkulację krwi zaleca się spożywanie jedzenia bogatego w L-Argininę. Może już niekoniecznie w restauracji, bo jest to aminokwas glikogeniczny, który występuje przykładowo w płatkach owsianych, orzechach laskowych i fistaszkach, zielonych warzywach, czosnku, żeń-szeniu i w ziarnach soi. Badania wykazały, że L-Arginina jest bardzo pomocna w poprawie sprawności seksualnej u mężczyzn. Do tej pory nie przeprowadzono takich badań na kobietach, ale warto pamiętać o tym, że nie tylko panowie mają erekcję (powiększanie się łechtaczki podczas stosunku płciowego).

Szczególnie ważne może być wprowadzenie do codziennej diety produktów na bazie soi. Soja odpowiada za wiązanie się receptorów estrogenu, dzięki którym obszar waginalny dłużej oprze się symptomom menopauzy i będzie dobrze nawilżony. Ziarno soi równie dobrze wpływa na prostatę i zapobiega jej przyrostowi.

Tylko uwaga: na te produkty uważać powinny kobiety, które przeszły raka piersi, ponieważ wiązanie się receptorów estrogenu może wpłynąć na ponowne wystąpienie choroby.

Panowie na dietę

Na poprawę męskiego potencjału erotycznego w sypialni pozytywnie wpłynie każde jedzenie, które nie zawiera zbyt dużo tłuszczu. Dr Ridwan Shabsigh z New York Center for Human Sexuality zauważa: "Zrobiono solidne badania, które wykazały, że otyłość lub nadwaga mają bardzo duży wpływ na zaburzenia erekcji i niską produkcję testosteronu. Redukcja wagi zawsze sprawia że zwiększa się ilość tego hormonu, a co za tym idzie wzrasta sprawność seksualna pacjenta".

"Wszystko, co jest dobre dla twojego serca, jest też dobre dla twojego penisa" - mówi dr John Mulhall, kierownik "Sexual Medicine Program" w Nowym Jorku. Tłuszcz jest bowiem zabójczy nie tylko dla wagi i potencji, ale też dla serca i krążenia. Zbyt dużo tłuszczu blokuje krew w arteriach i nie doprowadza jej w okolice narządów płciowych.

Jednak całkowite odstawienie tłuszczu także jest niewskazane. Organizm potrzebuje go, żeby wytwarzać hormony. Dlatego orzechy, oliwa z oliwek, łosoś i wszystkie inne dobre tłuszcze, są wskazane - w rozsądnych ilościach.

Podobno problemy z jedzeniem, przejedzenia lub drakońskie diety są jednymi z głównych przyczyn spadku popędu seksualnego u obydwu płci. Występują niemal na równym miejscu z także zabójczym dla sypialni stresem, problemami małżeńskimi i psychologicznymi któregoś z partnerów.

Jeśli nie możemy nic poradzić na goniące nas w pracy terminy, możemy chociaż zadbać o racjonalną, zbalansowaną dietę, bogatą w naturalne składniki i domowe, nieprzetworzone jedzenie.