Nasi południowi sąsiedzi przeprowadzili niezwykły eksperyment. Na Uniwersytecie Karola w Pradze wykonano badania dotyczące seksualności kobiet. Sprawdzono upodobania 2 300 pań do pieszczot, pocałunków i długości stosunku.

Reklama

Wyniki pokazały, że elementem, który najczęściej zapewnia kobietom orgazm, jest długi i urozmaicony stosunek, a nie, jak dotąd powszechnie sądzono, gra wstępna. Dlatego większą uwagę należy przykładać do poprawienia jakości i czasu trwania stosunku. Według wspomnianych badań gra wstępna trwa z reguły około 15 minut, a stosunek - około 16 minut.

Odkrycie czeskich naukowców w sposób zasadniczy zmienia pogląd na upodobania seksualne kobiet. "W odróżnieniu do prezentowanego przez wielu seksuologów przypuszczenia, że to gra wstępna jest kluczem do orgazmu kobiety, więcej uwagi należy przykładać do długości samego stosunku" - twierdzi profesor Peter Weiss z Uniwersytetu Karola.

Wyniki badań rzeczywiście podważają pewien stereotyp, jednak nie powinnym przewrócić życia erotycznego Europejczyków do góry nogami. Bo mimo faktu, iż rola gry wstępnej okazała się nieco mniejsza niż sądziliśmy, nadal jest bardzo ważna i to nie tylko dla kobiet.