Złośliwy gen występuje w trzech odmianach. Panowie, których los pokarał typem genu LL kończą dwa razy szybciej niż ci z typem SL i SS. Gen jest związany z aktywnością serotoniny, substancji przekazującej sygnały z mózgu, a więc mającej wpływ na czas trwania aktu miłosnego.

HOLENDRZY MAJĄ JUŻ PEWNOŚĆ - TO NIE PSYCHE

Badania przeprowadzono na uniwersytecie w holenderskim Utrechcie na mężczyznach, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Było to 89 Holendrów, zmagających się z problemem oraz grupa kontrolna 92 zdrowych mężczyzn.

Przez miesiąc partnerki tych mężczyzn mierzyły im czas stosunku, ze stoperem w ręku - aż do momentu ejakulacji. Jednym słowem, mężczyźni ci działali pod totalną presją czasu.

"To badanie dotyczy mężczyzn, którzy zawsze mieli za szybki wytrysk - od czasu swojego pierwszego kontaktu seksualnego, a nie mężczyzn, którzy zaczęli mieć problemy później. Te wyniki przeczą powszechnej teorii, że przedwczesna ejakulacja jest zaburzeniem natury psychologicznej i mogą mieć znaczenie w ewentualnej terapii genowej." - mówi neuropsychiatra dr Marcel Waldinger, współautor badania.

_____________________

NIE PRZEGAP:

>>> Najczęstszą przyczyną kłótni jest seks
>>> Tak zdradzają mężczyźni, a tak kobiety
>>> Samochód nie jest przedłużeniem męskości?