"Kiedy zamknę oczy i myślę o Anglii, nie widzę się w modnej restauracji na Knightsbridge, tylko widzę się wyciągniętą, skąpo ubraną przed trzaskającym ogniem" – mówi Elizabeth Hurley.

Wieś bowiem jest kluczem do udanego życia erotycznego. Szczególnie w przypadku Elisabeth i jej męża, hinduskiego biznesmena, Aruna Nayara. Obydwoje lubią bowiem spędzać czas na igraszkach przed kominkiem swojego wartego 2,7 miliona funtów domu wiejskiego w Gloucestershire, w południowo-zachodniej Anglii.
Liz tak bardzo lubi kominki i uprawianie miłości w blasku ognia, że ma ich w domu kilka i przed każdym leży albo puchaty dywanik albo owcza skóra.

Według byłej dziewczyny Hugh Granta, w mieście uprawia się mniej seksu niż na wsi, bo miasto po prostu nie jest tak seksowne. Wieś to rządza, pierwotne popędy, zapachy i odgłosy przyrody za oknem. Tak wygląda wymarzony weekend Liz Hurley. Na co komu snobistyczne przyjęcia, lejący się szampan czy ekskluzywne butiki. I pomyśleć, że mówi to kobieta, która najbardziej na świecie kochała kiedyś złoto i bogato zdobione suknie!

Liz perwersyjnie wyznaje, że chętnie uprawia seks także w cudzych domach przed cudzymi kominkami. "Następnym razem, jak będziesz w czyimś domu na wsi, upewnij się, że mają miękkie puszyste tkaniny rozłożone przed swoim kominkiem" – radzi Hurley.