Namiętna chwila zapomnienia z od lat nie widzianym byłych chłopakiem? Czuły seks z dawno zapomnianym kolegą z podstawówki, którego w rzeczywistości wcale nie lubiłaś? Erotyczne sny często są dla nas niezłą zagwostką. Często też samo ich wspomnienie wywołuje w nas poczucie winy. Co wyrażają?

Eksperci twierdzą, że sny o seksie wcale nie muszą być literalnie odczytywane jako manifestacja tłumionej żądzy - donosi Times of India. Reprezentanci wielu psychologicznych szkół zgadzają się co do tego, że interpretacja i zrozumienie treści tych marzeń może pomóc ujawnić nasze głęboko skrywane lęki lub pragnienia. Oto pięć najczęściej spotykanych scenariuszy. Sprawdź, co oznaczają.

1. Eks

Sny o nim mogą cię wkurzyć lub wpędzić w poczucie winy. Ale wyśnienie seksu z eksem to nie jest żadna zdrada twojego obecnego mężczyzny. Tak naprawdę taki sen może symbolizować jakąkolwiek rzecz, która kojarzy ci się z twoim byłym. Jeśli na przykład był wyjątkowo czułym partnerem, być może brak ci czułości. Jeśli śni ci się były, który był wyjątkowym dzikusem, sen taki może symbolizować spontaniczność itp. Nie masz powodu do obaw, że twój obecny związek ma się nie najlepiej - no chyba, że obsesyjne sny o eks nawiedzają cię regularnie...

2. Celebryta

Tete a tete z Leonardo Di Caprio albo Tomem Cruisem? A myślałaś, że już dawno wyrosłaś z fascynacji gwiazdami ekranu czy rocka... Sny o seksie z celebrytą są popularne, szczególnie wśród kobiet. A oznaczają po prostu pragnienie spełnienia marzeń. Być może gdzieś w głębi duszy brakuje ci romantycznej otoczki i blasku, jakie towarzyszą takim gwiazdom.

3. Osoba, której nienawidzisz

Gdy tylko obudzisz się z takiego snu, zaraz łapiesz się za głowę. No bo jak to możliwe, że choćby we śnie całowałaś i pieściłaś tego znienawidzonego znajomego z pracy, na którego nie możesz nawet patrzeć. Taki sen oznacza, że niezależnie, jak paskudny ten gość ci się wydaje, posiada zalety, które doceniasz i chciałbyś naśladować.

4. Członek rodziny

Nie mowa oczywiście o samym penisie a o osobie z tobą spokrewnionej. Nie przejmuj się, jeśli miałaś sen o tematyce kazirodczej. To wcale nie oznacza, że nieświadomie pragniesz zaciągnąć d łóżka wąsatego wujka czy pryszczatego kuzyna. Taki sen symbolizuje pragnienie zacieśnienia więzi rodzinnych.

5. Płeć przeciwna

Jeśli przyśnił ci się namiętny seks z kobietą, zachowuj podobny spokój, jak w przypadku wąsatego wujka. Nie panikuj od razu, że w głębi duszy zawsze byłaś lesbijką lub nagle zmieniły się twoje preferencje seksualne. Taki sen oznacza, że pragniesz więcej zrozumienia w twoim związku. Prawdopodobnie potrzebujesz, by twój partner był bardziej wrażliwy i okazywał ci więcej czułości.

6. Nieznajomy

Uprawianie seksu z tajemniczym nieznajomym reprezentuje potrzebę większej dozy tajemnicy i pikanterii w twoim życiu. To może się przydarzyć na przykład, jeśli ostatnio ty i twój partner zaniedbaliście kwestie związane z waszym życiem erotycznym.

7. Trójkąt

Sny o trójkącie mają podobne znaczenie do klasycznego snu nieznajomym. Mogą sygnalizować potrzebę wyrwania się z nudnej rutyny i przywrócenia waszemu związkowi świeżości i ikry.