Inne

Mężczyźni lubią szybki seks, a kobiety pragną celebrować w nieskończoność miłosny akt. Oni fantazjują wyłącznie o małomównych blondynkach z dużym biustem, my - o seksie na plaży. Obowiązkowo z zabójczo przystojnym nieznajomym. Chociaż Brad Pitt też mógłby być…

To tylko kilka z tyleż popularnych, co nieprawdziwych opinii na temat seksu i różnic między kobietami a mężczyznami. Na pewno słyszałaś ich o wiele więcej. Te o nas śmieszą albo niepokoją. W te o nich dość często wierzymy. Niestety, wszelkie wątpliwości dotyczące seksu na Marsie i Wenus wciąż najłatwiej nam rozwiewać, wypytując zaprzyjaźnionych erotycznych gawędziarzy, zamiast po prostu szczerze pogadać ze swoim partnerem o jego doznaniach.

A szkoda, bo taka rozmowa, poza tym, że pouczająca, może być też bardzo podniecająca. Czasem przydaje się również opinia eksperta. Najlepiej kogoś, kto seksem zajmuje się zawodowo, np. seksuologa. Dwie lekarki, Iwona Jankowska-Wojniak i Aleksandra Robacha, rozwiewają niejasności dotyczące podstawowych twierdzeń związanych z ars amandi, abyś mogła bez obaw czerpać z seksu jak najwięcej. I zyskać miano erotycznej erudytki.

Inne

czytaj dalej
Kobieta nie cieszy się seksem, jeśli nie kocha partnera: NIEPRAWDA

Kobiety i mężczyźni są tak samo zdolni do stosunków płciowych bez więzi emocjonalnej z partnerem. Dowiodła tego rewolucja seksualna w latach 60. Różna jest jednak skłonność do podejmowania takich kontaktów. Co prawda, najchętniej angażują się w nie mężczyźni młodzi i ci, którzy zaczynają już mieć problemy ze wzwodem. Jednak kobiety też uprawiają przygodny seks. Czasem wystarczy, że partnera zaledwie lubią. Szybki, przypadkowy kontakt po ciężkim dniu w pracy nie jest może zbyt popularny w naszym kraju, jednak jest to perspektywa coraz bardziej prawdpodobna. Zwłaszcza w dobie zapracowanych, robiących karierę kobiet.

Inne

czytaj dalejMężczyźni znacznie gorzej od kobiet znoszą brak seksu: PRAWDA

Przynajmniej w większości przypadków. Potrzeby seksualne są bowiem dużo intensywniej odczuwane przez mężczyzn. Wynika to głównie z charakterystycznego dla tej płci wyższego poziomu męskich hormonów płciowych - androgenów. Brak aktywności seksualnej w dłuższej perspektywie może wręcz powodować fizyczny ból w okolicy genitaliów. Jednak nie oznacza to, że mężczyźni nie potrafią się obejść bez seksu i tym należy tłumaczyć różne ich „wybryki”. Wielu z nich, gdy nie ma partnerki i nie akceptuje autoerotyzmu, potrafi wyciszyć popęd seksualny nawet na wiele lat. Coraz częściej zdarzają się też związki, w których to kobiety manifestują większe potrzeby seksualne.

Inne

czytaj dalejWielokrotne orgazmy to przywilej wyłącznie kobiet: NIEPRAWDA

Rzeczywiście częściej spotyka się kobiety, które potrafią przeżywać wielokrotny orgazm, niemniej predyspozycja ta dotyczy także mężczyzn. Pamiętajmy jednak, że orgazm jest sprawą mocno zindywidualizowaną i zależy raczej od cech danej osoby niż płci. Niektórzy ten dar posiadają, inni nie. Większość kobiet przeżywających orgazm wielokrotny osiąga tę umiejętność w miarę upływu lat. Rzadko miewają go młode kobiety i te po menopauzie. Wśród mężczyzn orgazm wielokrotny zdarza się dużo częściej w młodości, kiedy są zdolni do kilkakrotnego szczytowania podczas stosunku. W miarę upływu czasu ta zdolność zanika.

Inne

czytaj dalejGra wstępna nie ma znaczenia dla większości panów: NIEPRAWDA

To popularne, lecz zupełnie błędne przekonanie wynika ze stereotypu mężczyzny-macho, który jest bardzo krzywdzący dla wielu z nich. Mężczyźni związani emocjonalnie z kobietą, otwarci na seksualność własną i partnerki oraz posiadający przynajmniej elementarną wiedzę na ten temat, bardzo cenią sobie każdą miłosną grę. Co więcej, nieszczęściem jest dla nich kochanka, która jej nie akceptuje. Podczas gry wstępnej mężczyźni chcą i lubią dać wyraz swojej miłości do kobiety, sprawiać jej przyjemność, pieszcząc ciało i przygotowując ją do stosunku. A zatem - tak ważna dla kobiet potrzeba czułości i bliskości jest też równie istotna dla mężczyzn.

Inne

czytaj dalejOrgazm kobiety jest doznaniem dużo intensywniejszym: NIEPRAWDA

Przeżywanie orgazmu i jego intensywność nie zależą od płci. Tak wśród kobiet, jak i mężczyzn zdolność ta jest bardzo różna i zmienia się wraz z upływem czasu, nabywaniem kolejnych doświadczeń, zmianą zaangażowania uczuciowego czy stopniem spełnienia fantazji erotycznych. Z kolei wszystkie te czynniki niewiele mają wspólnego z płcią. W każdym związku można doskonalić i uatrakcyjniać współżycie, znacznie zwiększając czerpaną zeń satysfakcję. Teorie o intensywniejszym orgazmie kobiety wynikają zapewne z tego, że umiejętność jego osiągania nie jest, jak w przypadku mężczyzn, biologicznym odruchem. Aby przeżyć orgazm, kobiety muszą nauczyć się koncentrować na przeżywanych doznaniach.

Inne

czytaj dalejEjakulacja jest równoznaczna z orgazmem: PRAWDA

Jeśli mężczyzna miał wytrysk, można zakładać z dużym prawdopodobieństwem, że przeżył on orgazm. Ejakulacja to warunkowane odruchowo wydalenie nasienia przez zewnętrzne ujście cewki moczowej. Przy odpowiednim poziomie podniecenia oraz stymulacji odbywa się bardzo szybko i gwałtownie. A temu zawsze towarzyszy intensywne i przyjemne uczucie. Zdarza się jednak, że niektórzy mężczyźni w określonych warunkach przeżywają orgazm bez wystąpienia wytrysku. Inni natomiast mogą mieć tak zwany wytrysk wsteczny (do pęcherza moczowego). Kobiety w takich wypadkach często czują się oszukane i podejrzewają, że partner udaje rozkosz. Zupełnie niesłusznie. Pamiętajmy też, że przy niektórych schorzeniach, na przykład cukrzycy, może wystąpić „rozszczepienie” ejakulacji z orgazmem.

Inne

czytaj dalejWszyscy mężczyźni mają podobne sfery erogenne: NIEPRAWDA

Ciało - zarówno kobiety, jak i mężczyzny - to wielka, bardzo różnorodna mapa obszarów, na których sprawny i doświadczony podróżnik może znaleźć nieoczekiwane źródła przyjemności. Ale nie tylko doświadczenie jest istotne. Liczą się także chęci, spontaniczność, czasem nawet odwaga. Człowiek młody, niedoświadczony, ale chętny do odkrywania tych miejsc i sposobów ich pieszczenia, też zazna niezwykłych przeżyć i przy pomocy swojego partnera/partnerki znajdzie to, czego szuka. Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas ma inną mapę erogennych sfer i inaczej odczuwa różne bodźce. W kontakcie z nowym partnerem nie zawsze to, co odpowiadało poprzedniemu, sprawdzi się równie rewelacyjnie. Dlatego nigdy nie powinniśmy rezygnować z takich erotycznych poszukiwań.

Pikantne słówka szeptane prosto do ucha w chwilach rozkoszy? Kobiety lubią je niemal tak bardzo jak mężczyźni! Nic lepiej nie podgrzewa miłosnej atmosfery.