Czym jest Totalna Biologia

Totalna Biologia (Medycyna Germańska) to alternatywna metoda rozumienia zdrowia i chorób. Zakładająca, że większość dolegliwości fizycznych ma swoje korzenie w konfliktach emocjonalnych oraz stresie. Kto jest twórcą Totalnej Biologii. Jej twórcą jest dr Claude Sabbah, francuski lekarz, który w latach 80. XX wieku połączył swoje zainteresowania medycyną, biologią oraz psychologią, tworząc nową teorię zdrowia. Koncepcja była wynikiem jego wieloletnich badań i doświadczenia.

Na czym polega Totalna Biologia.Totalna Biologia opiera się na założeniu, że ciało reaguje na nierozwiązane konflikty psychiczne poprzez choroby, które mają za zadanie pomóc w przetrwaniu. Innymi słowy, każda choroba ma swój biologiczny sens. Można zrozumieć, analizując ją w kontekście emocjonalnym i psychologicznym osoby chorej.

Reklama

Metoda ta zakłada, że nasze ciało, poprzez fizyczne dolegliwości, komunikuje człowiekowi problemy, które są w jego sferze psychicznej. Tym samym rozwiązanie tych konfliktów może przyczynić szybkiegowyzdrowienia. Nierozwiązane konflikty tworzą blokady, z którymi umysł nie potrafi sobie poradzić. Spychając dany problem do podświadomości, człowiek nie pozbywa się go. Z czasem zaczyna od dawać objawy w ciele w postaci różnych chorób.

Reklama

W Totalnej Biologii obowiązuje zasada, że objawy chorobowe pojawiają się po rozwiązaniu konfliktu.To, co powszechnie jest nazywane ”chorobą”, jest tak naprawdę ”fazą zdrowienia”. Gdy dochodzi do rozwiązania wewnętrznego, silnego konfliktu emocjonalnego, człowiek odczuwa ulgę. Wówczas zaczynają pojawiać się objawy tzw. ”choroby”. Warto pamiętać, ze nie każdy konflikt daje objawy w ciele. Dotyczy to wyłącznie tych problemów, które dla danej osoby wydają się niezwykle trudne do rozwiązania lub wręcz bez wyjścia.

Przeziębienie, katar i inne choroby układu oddechowego według Totalnej Biologii

Skoro każda choroba ma przyczynę w trudnych do rozwiązania konfliktach emocjonalnych, dotyczy to także wszelkich chorób układu oddechowego. I tak, według Totalnej Biologii, katar, przeziębienie czy inne problemy z układem oddechowym to fazy zdrowienia pewnych konfliktów. W przypadku małych dzieci (do 10. roku życia) dotyczy to konfliktu ich rodziców. Jakie to konflikty?

  • Przeziębienie Według Totalnej Biologii przeziębienie (podobnie jak katar) nie zaczyna się od kontaktu z patogenami (bakteriami czy wirusami). Pojawiają się one dopiero w późniejszej fazie konfliktu, by wspomóc organizm w fazie zdrowienia. Pierwotną przyczyną jest konflikt na poziomie emocji.Przyczyną przeziębienia jest strach przed…przeziębieniem. Zbliża się zima, jest jesień. Czas ten uznawany jest za sezon przeziębień i grypy. Oczywistym jest, że rodzice ani dziadkowie nie chcą, by ich dzieci lub wnuki były chore. Jednak często dorośli bywają przewrażliwieni. Dziecko słyszy, że np.: ma ubrać czapkę bo na pewno się przeziębi, że ma uważać, by go nie zawiało lub by nie dostało kataru. Takie komunikaty mogą wywołać w dziecku strach przed chorobą i tym samym zaprogramować chorobę. To samo dotyczy dorosłych, którzy – według Totalnej Biologii – przeziębiają się właśnie ze strachu przed chorobą. Lęk wywołany informacjami w gazetach czy telewizji, opiniami innych, czy po prostu rozmowami w gronie znajomych czy rodziny. Silne obawy mogą wywołać to, czego człowiek najbardziej się boi.
  • Katar Zgodnie z Totalną Biologią objaw taki jak katar to efekt konfliktu emocjonalnego. Takiego, który pojawia się w sytuacji, gdy coś się nie podoba, ”coś śmierdzi”, coś się podejrzewa, ale sytuacja jest niejasna. Wówczas zaczyna się dużo myśleć o danej sytuacji, próbować się czegoś dowiedzieć, tworzyć w głowie różne scenariusze. Jednak po pewnym czasie sprawa się wyjaśnia. Konsekwencje, których się obawiano, nie są takie złe. Zaczyna się odczuwać ulgę. I wówczas pojawia się katar.
  • Zapalenie płuc i gruźlica.Przyczyną powodującą problemy z płucami, według Medycyny Germańskiej, jest lęk przed śmiercią. Jest to głęboki, pierwotny strach przed uduszeniem się, przed niemożliwością złapania oddechu. To także efekt poczucia stłamszenia na własnym terytorium, bycia ”tłamszonym” i ”uciskanym” emocjonalnie (np.: przez członków rodziny, inne osoby z bliskiego otoczenia) – czyli niemożność wzięcia oddechu jako emocjonalnego wytchnienia. Dobrym przykładem jest sytuacja, która występowała także w Polsce po zakończeniu działań wojennych i ogłoszeniu pokoju. Nagle ludzie masowo zaczęli chorować na gruźlicę – która według Totalnej Biologii jest fazą po rozwiązaniu konfliktu silnego lęku o życie swoje lub życie kogoś bliskiego.