Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

W co wierzyć? Fakty i mity o mezoterapii

24 października 2014, 08:58
Od ponad pół wieku w Europie króluje wywodząca się z medycyny - mezoterapia. Obok botoksu i liftingu stanowi top 3 najczęściej wybieranych zabiegów. Zapoczątkował ją francuski lekarz Michel Pistor, który w 1952 roku wykonał pierwszy zabieg podania leku bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce na ciele. Współcześnie mezoterapia ma rzesze fanek nie tylko we Francji, ale i w Polsce. - Popularność mezoterapii nie słabnie ze względu na wysoką skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybko widoczny efekt – mówi dr Edyta Engländer, ekspert marki Revitacell. W okresie jesiennym cera najbardziej potrzebuje regeneracji. Skóra jest wysuszona. Nie do przecenienia jest wówczas mezoterapia, która dostarczy składników aktywnych w głąb skóry. Rozpoczęcie kuracji w okresie jesiennym łagodnie przygotowuje cerę na kolejny okres o ekstremalnych warunkach – zimę. – Poza tym, aura sprzyja mezoterapii, gdyż nie jesteśmy narażeni na działanie podrażniających promieni słonecznych – mówi dr Edyta Engländer.
Od ponad pół wieku w Europie króluje wywodząca się z medycyny - mezoterapia. Obok botoksu i liftingu stanowi top 3 najczęściej wybieranych zabiegów. Zapoczątkował ją francuski lekarz Michel Pistor, który w 1952 roku wykonał pierwszy zabieg podania leku bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce na ciele. Współcześnie mezoterapia ma rzesze fanek nie tylko we Francji, ale i w Polsce. - Popularność mezoterapii nie słabnie ze względu na wysoką skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybko widoczny efekt – mówi dr Edyta Engländer, ekspert marki Revitacell. W okresie jesiennym cera najbardziej potrzebuje regeneracji. Skóra jest wysuszona. Nie do przecenienia jest wówczas mezoterapia, która dostarczy składników aktywnych w głąb skóry. Rozpoczęcie kuracji w okresie jesiennym łagodnie przygotowuje cerę na kolejny okres o ekstremalnych warunkach – zimę. – Poza tym, aura sprzyja mezoterapii, gdyż nie jesteśmy narażeni na działanie podrażniających promieni słonecznych – mówi dr Edyta Engländer. / Media
Czy to boli? Czy to zabieg rekomendowany tylko dla skóry dojrzałej? Wokół mezoterapii, jednego z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych jesienią, krąży wiele mitów. Sprawdź, w co wierzyć, a o czym warto przekonać się na własnej skórze.Gabinety kosmetyczne oferują coraz bogatszą ofertę zabiegów upiększających i odmładzających. Najlepszym przewodnikiem w tym gąszczu jest profesjonalna porada eksperta, który pomoże dobrać zarówno preparat jak i sposób jego aplikacji indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Oto, co o mezoterapii mówi dermatolog dr Edyta Engländer.
Reklama
Reklama
Tematy:
mezoterapia uroda uroda kobiety

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama