Okazuje się, że w codziennej pielęgnacji mogą ci pomóc produkty spożywcze. Różnego rodzaju ziołowe napary sprawią, że skóra stanie się odżywiona i pełna blasku. Z kolei miód może poprawić wygląd ust, a siemię lniane zadziała jak serum nawilżające. Co warto dodać do pielęgnacji, aby pozbyć się zmarszczek.

Reklama

Domowy sposób na zmarszczki - skorupki jajek

Jeśli szukacie dobrego sposobu na zmarszczki, koniecznie wypróbujcie trik ze skorupkami jajek. Wystarczy, że po przygotowaniu jajecznicy nie wyrzucicie ich do kosza. Skorupki składają się z wapnia, cynku i miedzi, które mają wiele pozytywnych właściwości wpływających na wygląd skóry. To właśnie dlatego skorupki po jajkach warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji, zamiast je wyrzucać.

Maseczka ze skorupek jajek na zmarszczki - wykonanie krok po kroku

Skorupki jajek wystarczy zetrzeć na drobny proszek, a następnie połączyć z odrobiną miodu. Gotowy kosmetyk nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 30 minut. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą. Tak wypielęgnowaną cerę można nasmarować kremem nawilżającym lub serum.

Taka maska ze skorupek z jajek stosowana regularnie może poprawić wygląd ce­ry i spra­wić, że bę­dzie ona gład­ka i peł­na bla­sku.

Ma­secz­kę war­to sto­so­wać 1-2 ra­zy w ty­go­dniu, by szyb­ko zo­ba­czyć re­zul­ta­ty w po­sta­ci od­ży­wio­nej ce­ry.

Niektórzy zalecają wykonanie ze skorupek peelingu. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ niewielkie kawałki skorupek mogą zaburzyć naszą barierę hydrolipidową skóry.

Reklama

Jajka w pielęgnacji cery? Podpowiadamy, jak stosować

Jajka są bogate w składniki odżywcze. Mają wiele witamin i minerałów, które ze względu na swoje właściwości odżywcze często wykorzystywane są w produkcji kosmetyków do pielęgnacji cery.

Maseczka jajeczna jest jednym z popularniejszych sposobów wykorzystania jajek w pielęgnacji. Jeśli chcemy ją przygotować, wystarczy oddzielić białko od żółtka i delikatnie nałożyć białko na twarz. Maseczkę pozostawiamy na skórze przez około 20 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą. Ta maseczka zmniejszy pory oraz zredukuje zmarszczki.