Użytkownicy aplikacji TikTok nie zwalniają tempa. Chociaż rok się dopiero zaczął, oni już wymyślili nowy trend w makijażu. Chodzi o makijaż w stylu "Mob Wife Makeup". Ta estetyka w stylu "żony mafii" podbija polskie i zagraniczne media społecznościowe.

Reklama

"Clean girl aesthetic" odchodzi do lamusa

Prawie cały 2023 rok w sieci królował trend na "clean girl aesthetic". Polegał on głównie na zachowaniu minimalizmu w makijażu czy stylizacji. Włosy zaczesane do tyłu oraz delikatny błyszczyk na ustach były znakami rozpoznawczymi większości dziewczyn. W 2024 roku malujemy i ubieramy się zupełnie inaczej.

Trwa ładowanie wpisu

"Mob Wife Makeup" podbija TikToka

W sieci coraz rzadziej można spotkać styl "clean girl", obecnie popularne są zwierzęce wzory, futra, a także złota biżuteria - to wszystko ma być ucieleśnieniem estetyki "żony mafii".

W makijażu stawiamy na mocniej podkreślone oko oraz czerwone usta i paznokcie. Całość ma wyglądać lekko niechlujnie - tak jakby nasz make-up zrobiony był na szybko. Warto też zwrócić uwagę na to, że główne inspiracje taką estetyką zostały zaczerpnięte z lat 80. oraz 90. Dziewczyny chętnie inspirują się stylizacjami z takich filmów, jak "Człowiek z blizną" czy "Chłopcy z ferajny".

Trwa ładowanie wpisu