Salma Hayek to jedna z popularniejszych aktorek Hollywood. 57-latka obdarzona została nie tylko talentem aktorskim, ale również nieskazitelną urodą.

Portale plotkarskie i magazyny modowe nie raz wybierały ją najpiękniejszą i najseksowniejszą kobietą na świecie. Okazuje się, że jeśli chcecie prezentować się tak pięknie jak Salma, musicie zastosować jeden trik w swojej codziennej pielęgnacji.

Reklama

Salma Hayek stosuje kontrowersyjny trik w pielęgnacji

Salma Hayek w wielu wywiadach podkreślała, że ważnym puntem w jej pielęgnacji jest codzienny demakijaż. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry gwiazda kładzie się spać z odpowiednio wypielęgnowaną cerą. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Salma Hayek, kiedy była nastolatką, otrzymała od swojej babci cenną radę.

"Moja babcia nauczyła mnie, aby nigdy nie myć twarzy rano. To wcale nie jest obrzydliwe" - powiedziała gwiazda w rozmowie z dziennikarzami GQ.

Z kolei w innym wywiadzie Salma wyjawiła, że nocą skóra uzupełnia wszystkie składniki odżywcze, które straciła w ciągu poprzedniego dnia. Według niej dobre oczyszczenie przed spaniem sprawi, że rano nie będzie brudna.

"Nigdy nie myję skóry rano. Moja babcia mnie nauczyła, że w nocy skóra uzupełnia wszystko, co straciła w ciągu dnia. Poza tym, jeśli bardzo dobrze oczyszczam ją na noc, dlaczego miałaby być brudna, kiedy się budzę" - tłumaczyła w rozmowie z "New York Timesem".

Czy Salma Hayek korzysta z medycyny estetycznej?

Aktorka otwarcie mówi, że nie korzysta z medycyny estetycznej. 57-latka przyznała również, iż nigdy nie zdecydowała się nawet na bardziej inwazyjny zabieg kosmetyczny.

"Nigdy nie zrobiłam sobie czegoś tylko dlatego, że promowano to jako "największy cud". Trzymam się z dala od agresywnych zabiegów. Nigdy nawet nie zrobiłam silnego peelingu czy mikrodermabrazji" - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami "New Beauty".

Dlaczego nie należy myć twarzy rano? Podpowiadamy

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna. Oczyszczanie to element, którego nie należy pomijać w codziennej pielęgnacji cery. Odpowiednio dobrana rutyna pozwoli nam utrzymać i zachować zdrową, promienną oraz świeżą cerę na lata.

Skóra w ciągu dnia spotyka na swojej drodze wiele zanieczyszczeń, takich jak kurz czy smog. Te czynniki mogą nagromadzić się w ujściach gruczołów, co dalej może prowadzić do powstawania zaskórników czy nawet trądziku. Regularne oczyszczanie skóry pozwoli nam zachować cerę w jak najlepszej kondycji.

Okazuje się, że osoby z cerą suchą oraz wrażliwą nie powinny jednak oczyszczać zbyt mocno swojej skóry rano. Mogą jedynie przemyć ją zimną wodą. Muszą jednak pamiętać o wieczornej pielęgnacji.

Mycie twarzy jedynie wodą może okazać się dobrym rozwiązaniem wśród osób z bardzo delikatną skórą. Na dłuższą metę nie powinno się jednak tego robić. Do swojej pielęgnacji warto wprowadzić łagodne kosmetyki, które pomogą w oczyszczaniu twarzy.