ZALETY PRYSZNICA

1. Doskonale pobudza krążenie. Najlepszy sposób na efektywny prysznic to używanie na przemian ciepłej i zimnej wody. Jesteś zmęczona? Wskocz na chwilę pod zimną strugę i zobaczysz, jak to działa. Jest o wiele lepsze niż kawa i hartuje jak nic innego na świecie.

2. Pod prysznicem można też wykonać masaż, używając do tego celu rękawicy z trawy morskiej. Masaż rozpoczynamy od prawej ręki lub stopy i posuwamy się w kierunku serca.. Zapewnia to doskonałe ukrwienie skóry.

3. Prysznic to oszczędność wody. Mimo, że leje się na nasze ciało, to zużywamy jej o wiele mniej, niż podczas kąpieli. Poza tym prysznic nie wysusza skóry tak bardzo, jak ma to miejsce, gdy siedzimy w wodzie nawet kilkanaście minut.

DLACZEGO KĄPIEL?

1. W kąpieli można się odprężyć i rozkoszować czasem, który mamy tylko dla siebie. Do kąpieli można używać rozmaitych dodatków - pianek, olejków eterycznych, ziół, soli, miodu, soków owocowych, nawet mleka. Idealna temperatura to 35-38 stopni C. Pamiętaj: idealna kapiel powinna trwać nie więcej, niż 15 minut.

2. Wanna jest wspaniała, gdy przemarzniemy. Nie ma nic lepszego, niż wskoczyć do ciepłej wody po 45-minutowym sterczeniu na przystanku w listopadzie...

______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Masz bliznę po cesarce? Naklej na nią tatuaż
>>> Zoperowała sobie nos przez Facebooka
>>> Mężczyźni też kładą się pod skalpel