Inne / siartShutterstock.com
Reklama

Słońce ma nie najlepszy wpływ na nasze włosy. Szczególnie jeśli współdziała z kropelkami wody - takie małe soczewki na twojej głowie niemal przecinają włókna keratynowe.

ZANIM STANIE SIĘ KATASTROFA

Można zminimalizować negatywne skutki kąpieli słonecznych i wodnych odpowiednimi kosmetykami. Należy wybierać te, które zawierają filtry UV. Dobrze postawić na preparaty stylizujące, a to ze względu na to, iż nie spłukuje ich się i warstwa ochronna pozostaje na nich długo.

Warto także zainwestować w kapelusz - jednak nie w zastępstwie odpowiednich kosmetyków! Pamiętaj, że bawełna znacznie bardziej przepuszcza promienie niż na przykład słoma.

1. Rigenol, silnie działający krem do włosów zniszczonych, 2. Doliva Fiori di Sicilia, odżywka i szampon do włosów z filtrem UV, 25 zł; 3. Farouk, Fruit Coctail Reconstructing Shampoo, 42 zł.; 4. Nivea, pianka do stylizacji włosów z filtrem UV, 15 zł, 5. Kerastase, Kąpiel po słońcu, 79 zł; 6. Radical, serum do włosów zniszczonych, 12 zł.

S.O.S DLA ZNISZCZONYCH WŁOSÓW

Jeżeli nie ochroniłaś swoich włosów przed zgubnym wpływem słońca, musisz się nimi troskliwie zająć. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup silnie nawilżającej i regenerującej odżywki oraz odpowiedniego szamponu. Smutna prawda jest taka, że blondynkom nie będzie łatwo doprowadzić kosmyki do stanu sprzed wakacji - ich włosy zawierają mnie barwnika, czyli melaniny, i są nieodporne na szkodliwe słonko, które niszczy je trwale. Na szczęście drogerie oferują szeroki wybór kosmetyków do zadań specjalnych, które zminimalizują skutki słonecznych i morskich kąpieli.

Co ważne - unikaj zabiegów fryzjerskich do czasu, aż czupryna będzie miała się lepiej. Zaliczamy tu także codzienne prostowanie u suszenie gorącym powietrzem...

___________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Bezpieczny i skuteczny sposób na urodę
>>> Zobacz, jaka długość włosów ci pasuje