WIELKIE SŁONECZNE PRZEGIĘCIE

Reklama

Od lat wiadomo, że słońce jest zabójcze. Ale jeśli już musisz - chociaż to niemodne - zaszpanować opalenizną przed koleżankami z biura, to trzymaj się żelaznych zasad przebywania na słońcu. Pij dużo niegazowanych napojów (cola to nienajlepszy pomysł), zasłaniaj głowę przed promieniami słonecznymi, a poza tym używaj kremów z filtrami. Czasy, w których opalało się na wodę z jeziora, minęły bezpowrotnie.

PŁYWACKA BRAWURA

Nie odpływaj za daleko od brzegu. W wodzie może złapać cię skurcz, wciągnąć wir lub prąd. Jeśli jednak już do tego dojdzie, nie wolno wpadać w panikę. Przy skurczu wyprostuj nogę. Gdy wciąga cię wir, połóż się na wodzie na plecach. Nie możesz być w pozycji pionowej, żeby nie wciągnął cię głębiej, postaraj się odpłynąć na bezpieczną odległość. Natomiast, gdy złapie cię prąd, nie walcz z nim, poddaj się i zaczekaj na moment, kiedy osłabnie i wtedy płyń do brzegu. Zwróć na siebie uwagę osób na plaży, wymachując rękoma.

GARDŁOWA SPRAWA

Rybka to niedołączny element naszego jadłospisu wakacyjnego. Świeża, prosto z kutra, usmażona na oleju. Pycha. Ale ta pycha ma ości. Gdy ość utkiw ci w gardle, możesz sprobować wyjąć ją pęsetą, ale zazwyczaj to się nie udaje. Najlepiej jest poprosić o pomoc lekarza.

LETNIE ROMANSE

W kurortach na samotne kobiety czyhają oszuści matrymonialni. To dla nich czas żniw - przecież żyją z oszukiwania kobiet. Nie ufaj obcym mężczyznom, zbyt uprzejmym, hojnym. Nie opowiadaj o sobie. Staraj się zrobić zdjęcie podrywaczowi. Nie pożyczaj mu pieniędzy, a gdy się o to zwroci zgłoś sprawę policji - może dzięki tobie ten typ nie oszwabi kolejnych ofiar.

Naj

_______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Chcemy jeść więcej, i więcej, i więcej...
>>> W makijażu do wody marsz!
>>> Wysuszacz lakieru - coś dla niecierpliwych