Według powszechnej opinii kandydatki do tytułu miss, podobnie jak modelki, stosują restrykcyjne diety eliminacyjne, prowadzące często do poważnych zaburzeń odżywiania. Elżbieta Wierzbicka zapewnia jednak, że tajemnica doskonałego wyglądu królowych piękności nie tkwi w głodzeniu organizmu. Kluczem jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania.

Reklama

One normalnie jedzą, nie jest prawdą to, że odżywiają się tylko sałatą czy powietrzem, czy że piją tylko wodę. One są takie jak każda inna młoda dziewczyna – mówi Elżbieta Wierzbicka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Kandydatki do korony muszą mieć szczupłe, ale jędrne ciało. Dieta nie wystarczy, aby osiągnąć ten efekt. Konieczna jest także odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Dziewczyny ćwiczą więc intensywnie na siłowni lub zajęciach fitness, a także uprawiają sporty. Pierwsza laureatka konkursu Miss World Poland, Marta Pałucka, od 6 roku życia jeździ konno i startuje w zawodach jeździeckich.

Kandydatki na miss muszą się zdrowo odżywiać, bo one też bardzo ćwiczą dużo. Przygotowują układy choreograficzne i one po prostu muszą się dobrze odżywiać, zdrowo, ale muszą też dbać o figurę, co oznacza, że nie mogą jeść zbyt dużo ciężkich potraw – mówi Elżbieta Wierzbicka.

Zdaniem organizatorki konkursu Miss World Poland bycie ambasadorką zdrowego stylu życia to idealna rola dla każdej miss. Aktualnie panująca królowa piękności powinna promować dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.

W momencie wygranej ta dziewczyna staje się osobą publiczną. Jest obserwowana przez media, dużo osób śledzi to, co robi, jak potem idzie na wybory światowe. Wydaje mi się też dobrym przykładem do naśladowania – mówi Elżbieta Wierzbicka.

Ambasadorką zdrowego stylu życia może stać się Marta Pałucka. 21-letnia Miss World Poland lubi dobrą kuchnię, interesuje się też tematyką zdrowego odżywiania. W miniony weekend z pozostałymi kandydatkami do tytułu wzięła udział w warsztatach zdrowego odżywiania organizowanych przez Philipiak Milano.