Styliści paznokci, tak samo jak makijażyści i fryzjerzy na każdy sezon proponują nowe trendy. Jaki manicure najmodniejszy będzie tej jesieni i zimy? I jak pomalować paznokcie w karnawale, by zostać królową balu? Odpowiada Antonina Papiewska z salonu Pardon My French w Warszawie.

Reklama

W tym roku to natura w dużej mierze nadała kierunek trendom w stylizacji paznokci. Stylistów zainspirował blask księżyca, rozświetlona noc, zorza polarna, klimat arktycznego nieba, ogień. Ale w najnowszych trendach widać też inspirację modą. Dlatego w tym sezonie na paznokciach królować będą: połysk, kaszmir, purpura, zamsz, skóra, złoto, metal, zwierzęce motywy, które królowały na pokazach największych domów mody.

- Jesienią najmodniejsze będą paznokcie o kształcie delikatnego migdała. Postaw na połysk. Na topie są lakiery w kolorach mieniących się kamieni szlachetnych i wszystkie odcienie… czerni. Najlepsza bazą do zdobień jest pomalowanie paznokci królewską purpurą i krwistą czerwienią. Te kolory najlepiej połączyć z perłą lub lśniącą stalą. Detale mogą pojawić się w postaci pigmentu, brokatu czy cyrkonii. Wolisz kwadratowy kształt płytki? Jeśli tak, postaw na odcienie miedzi i mosiądzu – podpowiada Antonina Papiewska.

Karnawał to idealny moment na zabawę i urodowe eksperymenty – zwłaszcza, gdy na co dzień stawiasz na klasykę. Teraz możesz zaszaleć!

- W karnawale postaw na eleganckie i smukłe migdałki lub naturalny kształt kwadratu. Kolor? Koniecznie błyszczący. Niech zainspiruje cię platyna, diamenty, białe złoto, arktyczna mieniąca się biel czy kość słoniowa. Te odcienie stworzą doskonały duet z najmodniejszym w tym sezonie kaszmirem, alapaką, zamszem, czyli miękkimi, delikatnymi i ciepłymi materiałami. Do wykonania zdobień stosujemy połyskujące pigmenty w odcieniach grafitu i stali. Możemy również całkowicie przełamać kolor dodając ogniste akcenty – dodaje Antonina Papiewska.