Dłonie są naszą wizytówką. Dlatego powinnyśmy poświęcić im dużo uwagi i odpowiednio je pielęgnować. Zwłaszcza teraz, gdy w chłodne dni skóra na nich szybko staje się przesuszona i podrażniona. Dodatkowo codziennie narażamy je na kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ich kondycji nie służy częsty kontakt z wodą, suche powietrze unoszące się w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, a także detergenty – wiele kobiet zapomina o założeniu rękawiczek na czas domowych porządków! Gdy skóra staje się zaczerwieniona, trudno ją ukoić…

Reklama

- Pierwszym krokiem do pięknych dłoni jest eliminacja jak największej ilości szkodliwych czynników. Podczas domowych porządków, zawsze zakładajmy rękawiczki. Do mycia dłoni wybierajmy produkty ekologiczne – bez parabenów i SLS (niszczą warstwę lipidową i powodują m.in. przesuszenie). A w chłodne dni zawsze przed wyjściem na zewnątrz, zakładajmy rękawiczki – radzi Antonina Papiewska z salonu Pardon My French.

- Ponadto zawsze tuż po umyciu i dokładnym osuszeniu dłoni powinniśmy zabezpieczyć skórę kremem, a w skórki wetrzeć oliwkę. W rezultacie skóra będzie miękka i dobrze nawilżona. Regularna aplikacja kremu to rodzaj masażu, który poprawia ukrwienie, spłyca drobne linie i zmarszczki oraz uelastycznia skórę. W efekcie będą wyglądać młodziej i nabiorą zdrowego kolorytu – dodaje ekspertka.

Dłonie podobnie, jak skóra twarzy wymagają odpowiedniego dopasowania kosmetyków. Dlatego najlepiej jest oddać je pod opiekę zaufanej manikiurzystki, która dobierze produkty na miarę indywidualnych potrzeb. Podstawą pielęgnacji dłoni jest ich odpowiednie oczyszczenie z martwego naskórka. Dlatego tak ważny jest peeling dłoni, który jest wstępem do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, a następnie nałożenia maski. Dopiero wtedy powinno się nadać paznokciom odpowiedni kształt i pomalować na wybrany kolor. Zakończeniem zabiegu Manicure SPA jest nałożenie kremu i oliwki.

- Regularne stosowanie oliwki to klucz do pięknych paznokci. Na rynku dostępne są oliwki, w których składzie znajdziemy składniki odżywcze, m.in. witaminę E, olejki z jojoba, awokado, pestek winogron, olejek kokosowy i migdałowy. Dzięki nim paznokcie szybciej rosną, są dobrze nawilżone, bardziej elastyczne, mniej łamliwe, nie kruszą się i nie rozdwajają. Nowością w naszych salonach jest też kuracja z olejkiem jojoba i proteinami keratyny. Proteiny przylegają do naturalnej płytki paznokcia, a w efekcie odżywiają i nawilżają ją. Regularne jej stosowanie szybko redukuje łuszczenie się paznokcia i białe plamy, zapewniając zdrowe i piękne paznokcie - podpowiada Antonina Papiewska.