1. Bez bólu

Reklama

Jesteś wrażliwcem lub masz skórę naczynkową i myśląc o depilacji, marzysz głównie o jednym – żeby nie bolało? Depilacja chemiczna to sposób dla Ciebie. Jak działa? Składniki aktywne zawarte w kremie, piance bądź żelu do depilacji rozpuszczają włoski wraz z cebulkami. Wystarczy nałożyć kosmetyk na skórę, odczekać od kilku do kilkunastu minut i za pomocą dołączonej do zestawu szpatułki, delikatnie usunąć kosmetyk. Bez ostrza i bez bólu.

2. Szybko

Depilacja jest Ci niestraszna, zależy Ci głównie na tym, aby zrobić ją błyskawicznie, niczym w salonie kosmetycznym? Z pomocą przyjdzie wosk. Możesz przeprowadzać zabieg zarówno na zimno, jak i na ciepło. Wybierając pierwszą metodę, wystarczy rozgrzać plastry z woskiem w dłoniach. Depilując na zimno należy rozgrzać wosk w woskownicy do około 42 stopni, zaaplikować go na skórę za pomocą dołączonej do zestawu szpatułki oraz szybko nałożyć paski fizeliny. Jeden ruch i po wszystkim!

3. Tanio

Chcesz cieszyć się gładkimi nogami nie wydając fortuny? Sięgnij po depilator. To jednorazowa inwestycja. Na rynku dostępny jest ogromny wybór depilatorów, których ceny zaczynają się już poniżej 100 zł za podstawowe modele. Można wybrać depilator z nasadką podnoszącą włosy, masującą, chłodzą czy łagodzącą ból. Niektóre umożliwiają depilację na mokro, podczas kąpieli. Urządzenie posłuży przez lata, a koszty eksploatacji będą niższe niż przy użyciu jednorazowej maszynki.

4. Na długo

Może boleć, może więcej kosztować, ale najważniejsze by pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze? Fotodepilacja może być dla Ciebie. Metoda usuwania owłosienia za pomocą światła znana głównie z salonów kosmetycznych staje się coraz popularniejsza także w domach. W jaki sposób działa? Wiązka światła zamienia się w wiązkę cieplną i uderza w mieszki włosowe dezaktywując je. W praktyce oznacza to, że wzrost włosa zostaje zatrzymany. Ponieważ włosy znajdują się w różnych cyklach życia, a światło działa tylko na te, które są w fazie wzrostu trzeba wykonać serię zabiegów. Efekt długotrwały murowany. Uwaga, nie działa na włosy jasne i siwe.

5. Skutecznie

Twoje nogi muszą być idealnie gładkie, w dodatku szybko i bez bólu? Postaw na depilację laserową. Jeszcze do niedawna zabieg depilacji laserowej mógł być wykonany wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym przez uprawnioną do tego kosmetyczkę. Obecnie na rynku dostępne są całkowicie bezpieczne urządzenia do domowego użytku, które umożliwią Ci wykonanie zabiegu depilacji laserowej w zaciszu domowym. Jednak bezwzględnie należy pamiętać o tym, że w przypadku choćby najmniejszego podrażnienia, świeżej opalenizny bądź śladów jakiejkolwiek choroby skórnej, zabieg depilacji laserowej należy przełożyć aż do momentu, gdy skóra będzie całkowicie zdrowa. Jest to metoda dla wszystkich.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów ze sklepu internetowego Agito.pl.