Olej arganowy w 80 proc. składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera też dwa razy więcej witaminy E niż oliwa z oliwek.

Reklama

Drzewo arganowe rośnie na półpustynnych terenach Maroka i od dawien dawna nazywane jest drzewem życia. Rdzenna ludność zauważyła drogocenne właściwości oleju arganowego, które do dzisiaj są wykorzystywane w nowoczesnej kosmetologii – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Kamila Nierychlewska z firmy kosmetycznej Eveline.

Zdaniem dermatologów i fryzjerów, zdrowotne i odżywcze właściwości oleju arganowego są nie do przecenienia. Dlatego jest on składnikiem wielu kremów, maseczek, balsamów, odżywek do włosów i preparatów do pielęgnacji paznokci.

Olej arganowy ma właściwości regenerujące, nawilżające, ujędrniające, a także kojące, dlatego jest tak szeroko wykorzystywany. Skóra przesuszona po lecie lub po zimie, która ma za mało nawilżenia, idealnie nadaje się do kuracji olejem arganowym. Olej arganowy regeneruje, odbudowuje, nawilża. Jeżeli mamy przesuszone włosy, również pomagają produkty z olejem arganowym. Włosy stają się błyszczące i zdrowe – dodaje Agnieszka Kamila Nierychlewska.

Olej arganowy jest również bardzo często stosowany w medycynie. Ma bardzo dobry wpływ na działanie układu krążenia, reguluje ciśnienie i pomaga w przemianie materii. Wykazuje też właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.