Marokańskie mydło nie przypomina w kształcie znanego nam mydła, gdyż ma postać ciemnobrązowej pasty. Wytwarza się je z czarnych oliwek i oleju oliwnego, często z dodatkiem olejków eterycznych. Nie zawiera sztucznych substancji chemicznych - parabenów. W pełni naturalny skład sprawia, że Savon Noir z powodzeniem mogą stosować alergicy. Sprawdzi się w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka i jako produkt do higieny intymnej. Czarne mydło może być także stosowane jako peeling do twarzy. Mimo lekko oleistej konsystencji nie zatyka porów, więc mogą go używać posiadacze skóry mieszanej i tłustej.

Reklama

Czarne mydło słynie z właściwości silnie nawilżających i odżywczych. Marokanki nakładają go przy użyciu rękawicy Kessa, która ściera złuszczony naskórek. Po zmieszaniu z wodą mydło staje się kremową masą. Należy nałożyć ją na całe ciało, pozostawić na kilka minut, po czym wykonać masaż szorstką rękawicą lub myjką, a następnie spłukać wodą. Już na osuszone ciało nałożyć kosmetyk nawilżający – balsam, masło do ciała lub olejek. Gomaż, czyli peeling z użyciem czarnego mydła to zabieg, który dogłębnie oczyszcza, zaleca się, więc wykonywanie go maksymalnie 3 razy w tygodniu, aby nie przesuszyć skóry.

W połączeniu z oczyszczaniem glinką marokańską i namaszczeniem olejem arganowym wchodzi w skład arabskiego rytuału piękna zwanym hammamem.

Produkt powinien być przechowywany w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla Maroko Produkt.