W opinii wielu kobiet walka z czasem powinna zacząć się od dłoni, bo to przede wszystkim one zdradzają ich wiek. Jedna na osiem pytanych pań przyznaje, że dziś, w dobie licznych zabiegów na twarz niwelujących oznaki starzenia, bardziej przejmuje się wyglądem swoich dłoni.

Reklama

Mówiąc o dłoniach jako niepisanej metryce kobiety, wielu wskazuje na Madonnę, która od kilku lat nie rozstaje się ze skórzanymi rękawiczkami zakrywającymi jej, jak wielu uznało, mało estetyczne dłonie.

Eksperci wskazują, że w dobie rozwiniętej medycyny estetycznej, która koncentruje się na odmładzaniu twarzy, wciąż w niewielkim stopniu można poprawić wygląd dłoni.

Dlatego też dermatolodzy zachęcają do przykładania większej wagi do ich pielęgnacji. Specjaliści od skóry podkreślają, że dłonie są nieustannie wystawione na działanie czynników zewnętrznych - od słońca po detergenty. Żeby im pomóc, wystarczą proste nawyki, jak chronienie dłoni przed zimnem, nakładanie rękawiczek podczas prac domowych, czy smarowanie rąk kremem ochronnym z filtrem.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!