Michael, jak oceniasz fryzjerskie trendy na warszawskich ulicach?

Michael Shaun Corby: Myślę, że Polki mają świetne fryzury, widziałem wiele fajnych stylizacji, ciekawe kolory w najmodniejszych odcieniach. Jednak zauważyłem jeden bardzo często spotykany problem wśród Polek. Wiele kobiet ma włosy oklapnięte u nasady głowy i napuszone na końcach. Oczywiście nie zawsze jest to wina kobiet, często może być to wynikiem pogody czy konieczności noszenia czapek. Jednak warto pamiętać, że ten efekt wzmaga się, kiedy zbyt często suszymy lub prostujemy włosy.

Reklama

Co poradziłbyś Polkom?

Polki prezentują świetny styl, bardzo fajne stylizacje włosów, ale powinny przyłożyć większą wagę do pielęgnacji włosów. Pamiętajmy, że włosy są jak materiał, z którym pracujemy. Nie da się stworzyć ciekawej stylizacji bez pięknych, zadbanych włosów. Zawsze powtarzam, że włosy są najlepszym akcesorium kobiety.

Sugerujesz, że zmiana fryzury to prosty sposób na zmianę stylu?

Myślę, że wielkie zmiany zaczynają się od włosów. Słusznie zauważyłaś, że kobiety w przełomowych momentach swojego życia zmieniają fryzurę. Ale pamiętajmy, że to nie musi być główna czy jedyna motywacja. Jako stylista uważam, że zmiany fryzury są konieczne, nie muszą być one spektakularne. Nawet zwykłe obcięcie grzywki, lekkie wycieniowanie włosów, a nawet subtelna zmiana koloru, odświeżają nasz wizerunek. Nie zawsze możemy zmienić drastycznie nasz styl, ale zawsze możemy zmienić naszą fryzurę. Poza tym jestem przekonany o tym, że przynajmniej raz w życiu każda kobieta powinna mieć krótkie włosy.

Do jakich zmian zachęciłbyś kobiety w tym sezonie? Jakie są najgorętsze trendy?

Reklama

W tym sezonie styliści fryzur stawiają na naturalność. Na jakiś czas możemy odłożyć na półki prostownice i lokówki, wystarczy wysuszyć włosy, nadając im naturalny kształt szczotką. W stylizacji włosów powracamy do naturalności. Zupełnie inna tendencja widoczna jest w koloryzacji włosów. Stawiamy na bardzo odważne, jaskrawe, wręcz krzykliwe odcienie włosów. Myślę, że w tej kwestii każdy może zrównoważyć te trendy i dopasować je do własnych potrzeb.

Na co dzień współpracujesz z największymi gwiazdami. Możesz zdradzić ich pielęgnacyjne sekrety?

Gwiazdy nie są jedynie moimi klientkami, to również moje bliskie znajome. Ta przyjacielska relacja klient - fryzjer jest chyba często spotykana. Jako dyrektor kreatywny marki Alterna i stylista spotykam się z nimi na co dzień. Cieszę się, że zaufały mi takie sławy jak Reese Witherspoon czy Charlize Theron. Gwiazdy, z którymi współpracuję przywiązują ogromną wagę do pielęgnacji włosów. Kiedy odwiedzają nasze salony, korzystają z kompleksowej opieki - nakładają różne maski, korzystają z odpowiednio dobranych preparatów. Gwiazdy doskonale rozumieją to, czego wiele kobiet wciąż nie pojmuje, że to nie stylizacja, a pielęgnacja jest podstawą pięknych włosów.

Stylista Michael Shaun Corby - dyrektor kreatywny marki Alterna (kosmetyki dostępne w perfumeriach Douglas) przeznaczonej do pielęgnacji włosów. Jako stylista fryzur na co dzień współpracuje z największymi gwiazdami Hollywood - Britney Spears, Katie Holmes, która jest twarzą marki, Reese Witherspoon czy Charlize Theron.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!