Kolorem sezonu jesień/zima 2012/2013 okrzyknąłeś fiolet. Dlaczego?

Fiolet to kolor, który pasuje każdej kobiecie. Niezależnie od tego czy jesteś brunetką, blondynką, czy masz brązowe czy niebieskie oczy, fiolet z pewnością będzie odpowiedni. Fiolet doskonale nadaje się do wykonania smoky eye, to nowa odsłona dobrze znanego makijażu "przydymione oko".

Reklama

W najnowszych trendach makijażyści znów sięgną po eyelinery?

Makijaż typu "kocie oko", który wykonujemy za pomocą eyelinera, to klasyka, która będzie się powtarzać każdego sezonu. Jest dla makijażysty tym, czym mała czarna dla projektanta. Poza tym pozwala na kreowanie bardzo klasycznego, kobiecego makijażu. Czarna kreska, czerwone usta - to nadaje kobiecie iście gwiazdorski wygląd.

Reklama

Czy mimo tego, że jest to klasyczny element makijażu, jest inspirujący dla makijażystów?

Każdego sezonu makijażyści korzystają z eyelinera w nieco inny sposób. Oczywiście powtarzalnym trendem są kreski - choć i te mogą się zmieniać w zależności od tego jak je narysujemy. Można obrysować nie tylko linię rzęs, ale i podkreślić linię zagięcia powieki, kreując awangardowy makijaż. Podobnie można pomalować dolną powiekę. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Jakie kreski polecasz w tym sezonie?

Reklama

Jeśli myślimy o najnowszych trendach, w tym sezonie zachęcam do poprowadzenia kreski w bok wzdłuż linii prostej, lub kreski poprowadzonej pionowo.

Osobiście zawsze mam problem z tym elementem makijażu...

Wykonanie idealnej kreski nie jest proste, wymaga trochę praktyki. Dlatego zawsze polecam paniom, aby w wolnej chwili kilka razy przećwiczyły jej wykonanie. Nie polecam malowania oczu eyelinerem przed wyjściem na ważne wydarzenie, bo może się to skończyć klęską. Do wykonania makijażu typu kocie oko można posłużyć się konturówką, za pomocą której rysujemy sobie szkic kreski, a następnie poprawiamy obrys eyelinerem. Pamiętajmy, że eyeliner ma za zadanie nie tylko podkreślenie naszych oczu, ale też skorygowanie ich kształtu.

Czy w tym sezonie usta ponownie obleje czerwień?

Oczywiście czerwień jest jak najbardziej na topie, jednak proponuję paniom trochę pobawić się z kolorem. Przede wszystkim, aby wykonać idealny makijaż ust, należy nałożyć korektor wzdłuż ich krawędzi. W tym sezonie zachęcam panie do obrysowania ust ciemniejszą konturówką, a następnie wypełnienie ich nieco jaśniejszą soczystą czerwienią, co daje efekt gradacji koloru.

Trwają właśnie tygodnie mody. Poza tym, że jesteś członkiem prestiżowego Sephora PRO Beauty, jesteś jednym z głównych makijażystów podczas New York Fashion Week. Jak wygląda współpraca z największymi projektantami mody?

Przygotowując się do pokazów mody spotykamy się z projektantami i wspólnie rozmawiamy na temat pomysłów, kierunku, w jakim makijaż ma zmierzać. Zazwyczaj przygotowuję kilka propozycji, które są punktem wyjścia dla końcowego makijażu. Pracując z projektantem, musimy brać pod uwagę estetykę kolekcji, jakie inspiracje towarzyszyły jej tworzeniu. To praca, która wymaga wielu kompromisów.

Czy masz dla kobiet radę, którą powinny wziąć sobie do serca?

Dbajcie o brwi. Zazwyczaj, kiedy zaczynam kogoś malować, najpierw zajmuję się brwiami. To pomijany i zaniedbywany element naszej twarzy. Zawsze powtarzam, że nieodpowiedni kształt brwi, zbył mocne ich wyregulowanie pozbawia twarz "ramy". Poza tym gęstsze brwi odmładzają twarz, nadają jej młodzieńczy charakter, a kto z nas nie chciałby wyglądać młodziej?

Dziękuję za rozmowę.

Erik Soto to jeden z najbardziej uznanych makijażystów na świecie. W latach 2009-2011 był głównym makijażystą podczas NYFW. W 2009 roku dołączył do zespołu Sephora PRO Beauty, który składa się z 16 wyjątkowych makijażystów, pracujących w USA i Kanadzie. Współpracuje również z projektantami mody i gwiazdami Hollywood.

Rozmawiała Monika Dzwonnik

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!