Największą fanką tego uczesania jest Kate Moss, swego czasu po tę formę "liftingu" sięgała również Victoria Beckham. Niestety, choć klasyczna fryzura nadaje szyku każdej stylizacji, niekorzystnie wpływa na kondycję włosów, a nawet skóry twarzy.

Fryzura polega na gładkim zaczesaniu włosów i bardzo ciasnym związaniu ich w kucyk. Naukowcy ze Stanów ostrzegają jednak, że częste korzystanie z tej stylizacji może trwale uszkodzić strukturę włosów.

Dermatolodzy Southwestern Medical Centre w Teksasie ostrzegają, że współczesne stylizacje włosów i akcesoria mogą prowadzić do osłabienia włosów i ich nadmiernej utraty.

- Zaplatanie włosów w zbyt ścisłe warkocze czy kucyki, częste stosowanie lokówek i prostownic oraz środków do stylizacji włosów może prowadzić do trwałego uszkodzenia włosów. Nawet okazjonalne stylizowanie włosów może być dla nich szkodliwe - zauważa dr Josephine Quintanilla-Dieck.

W trosce o włosy specjaliści zachęcają panie do zafundowania im wakacji i proponują, aby przynajmniej raz w tygodniu nie traktować ich żadnymi produktami do stylizacji, lokówkami, prostownicami i wałkami. 

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!