Podczas imprezy 80 wystawców zaprezentuje produkty ponad 150 marek. Będzie można zobaczyć najnowsze m.in. kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, biokosmetyki, kosmetyki naturalne, nutrokosmetyki, kosmeceutyki, kosmetyki do bezpiecznego opalania, do pielęgnacji dłoni, paznokci, stóp i włosów.

Reklama

"Każdy dzień wypełniony będzie pokazami i prezentacjami. Będzie można obejrzeć m.in. pokazy zabiegów kosmetycznych i masaży, dowiedzieć się o nowych preparatach kosmetycznych, a także obejrzeć pokazy fryzjerskie przygotowane przez łódzkie salony" - zapowiada Bożena Bednarek z Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Pokazana zostanie najnowsza aparatura i wyposażenie salonów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej, ośrodków SPA oraz oferta najlepszych salonów kosmetycznych. Po raz pierwszy imprezie towarzyszyć będzie Salon Fryzur i Paznokci.

W drugim dniu targów będzie można spotkać się z ambasadorkami akcji "Zdrowy nawyk - zdrowe piersi" - Olgą Bończyk i Iloną Felicjańską. Będą one promować profilaktykę w walce z rakiem piersi. Przez dwa dni targów w mammobusie, który stanie przed halą Expo łodzianki będą mogły wykonać mammografię.

Widowiskowo zapowiadają się natomiast IV Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego o nagrodę Szklanej Róży, których tematem będzie "Sztuka abstrakcji w makijażu i stylizacji". Finał mistrzostw zaplanowano w niedzielę, 23 października.