Idea konkursu "Make-Up Masters" narodziła się w Polsce w 2003 roku, a od dwóch lat przeprowadzany jest on we wszystkich krajach Europy, w których obecna jest Sephora. "Make-Up Masters" to nie tylko zabawa makijażem i flirt z najnowszymi światowymi trendami w wizażu. To przede wszystkim możliwość rozwoju dla setek pracowników sieci Sephora.

Reklama

W ramach konkursu makijażyści prezentują swoje umiejętności, a także pod okiem najlepszych na świecie wizażystów doskonalą swój warsztat w zakresie najnowszych trendów i technik makijażu.

Anna Galińska, Mistrzyni Makijażu 2009, była członkiem międzynarodowego zespołu makijażystów Sephora, który malował gwiazdy światowego kina podczas zakończonego właśnie festiwalu filmowego w San Sebastian.

"Zdobycie tytułu Mistrza Makijażu pozwoliło mi realizować moją pasję oraz było pierwszym istotnym krokiem do dalszego rozwoju w ramach Sephora. Dołączyłam do zespołu blogerów +Make up w wielkim mieście+, czyli najlepszych makijażystów Sephora, którzy uczą Polki, jak się malować i bawić makijażem" - podkreśla Galińska.

"Miałam również okazję kreować wizerunek sław światowego kina i pracować z najlepszymi makijażystami Sephora podczas 59. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Było to wspaniałe przeżycie oraz prawdziwy sprawdzian umiejętności, które jako makijażystka doskonalę w Sephora od lat, między innymi uczestnicząc w licznych szkoleniach i konkursach, takich jak +Make-Up Masters+" - dodała.Podczas piątkowego finału publiczność będzie mogła oglądać zmagania najlepszych makijażystów Sephora na żywo przed perfumerią w centrum handlowym Arkadia w Warszawie podczas imprezy prowadzonej przez Patricię Kazadi. Sędziowie ocenią umiejętności wizażystów w dopasowaniu makijażu do typu urody modelki tak, aby podkreślić jej wszelkie atuty i wyeksponować naturalne piękno.

Reklama

W międzynarodowym jury zasiądą m. in.: Karolina Malinowska, modelka i prezenterka, dziennikarka Beata Sadowska, a przewodniczył mu będzie Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny i PR w Sephora Polska. Pozostali członkowie jury to Julie Baudrier, główna kreatorka makijaży Sephora, Ewa Gil, makijażystka gwiazd oraz Anna Galińska, Mistrzyni Makijażu Sephora 2009. Partnera konkursu, markę Dior, będą reprezentować: Alex Chiatti, główny wizażysta marki Dior, Agnieszka Kaczyńska, główny szkoleniowiec tej marki oraz Justyna Lamcha, wizażystka Dior.

Polska edycja konkursu "Make-Up Masters" jest trzyetapowa. W pierwszym etapie należało rozwiązać test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości technik makijażu oraz kosmetyków marki Sephora i Dior. Uczestnicy konkursu nadsyłali również zdjęcia wykonanych przez siebie makijaży. Hasłem przewodnim była "Potęga koloru Dior". W ten sposób wyłoniono 89 pracowników Sephora, którzy przeszli do kolejnego etapu zmagań. W drugim etapie jury składające się z przedstawicieli Sephora oraz marki partnerskiej wyruszyło w trasę po perfumeriach Sephora w całej Polsce, aby na żywo oceniać umiejętności makijażystów zaproszonych do półfinału. W tym etapie wyłoniono 11 finalistów, którzy spotkają się w centrum handlowym Arkadia w Warszawie podczas wielkiego finału.

W konkursie "Make-Up Masters" oceniane są takie umiejętności makijażystów, jak: kreatywność i interpretacja tematu (pierwszy etap), a także efekt "przed" i "po", technika nakładania produktu, kolorystyka, higiena, proporcje oraz stylizacja uzupełniająca (etap drugi). Natomiast w finale oceniana będzie interpretacja zadanego tematu, czyli makijażu wieczorowego "Evening Golds", zainspirowanego złotą kolekcją marki Dior na sezon jesienno-zimowy oraz dopasowanie go do typu urody modelki.

W tym roku zwycięzca polskiej edycji konkursu weźmie udział w czterodniowym wyjeździe do Paryża na warsztaty makijażowe organizowane przez markę Dior, a także otrzyma cenne nagrody rzeczowe. Dużym wyróżnieniem będzie również udział w roli makijażysty w sesjach zdjęciowych dla magazynów "Uroda" i "Zwierciadło".