Dinora Rodriguez, 40-letnia mieszkanka Los Angeles postanowiła poprawić wygląd swoich piersi i w tym celu udała się do kliniki, która oferowała tego typu zabiegi. Niestety po zabiegu okazało się, że zamiast poprawić wygląd jej biustu, niewykwalifikowany lekarz połączył jej piersi w jedną. W drodze nieprawidłowo wykonanej operacji, lekarz przeciął również mięśnie i nerwy pacjentki co spowodowało silny ból w klatce piersiowej.

Dinora Rodriguez twierdzi także, że chirurg wykonał jej korekcję powiek, o którą pacjentka w ogóle nie prosiła. W wyniku tego zabiegu, kobieta nie może teraz zamykać oczu.

Kiedy pacjentka zgłosiła swoje zażalenia do rzekomego specjalisty, ten wyjaśnił, że nie zamierza wykonać żadnych zabiegów które skorygowałyby jego wcześniejsze błędy.

"Nie pomyślałam, by sprawdzić kwalifikacje swojego lekarza i teraz tego żałuję." - wyznaje Dinora Rodriguez

Jak podaje DailyMail, znalazł się jednak kompetentny specjalista, który przywrócił piersiom kobiety odpowiedni wygląd. Za operację korygującą Amerykanka zapłaciła z odszkodowania, jakie wypłacił jej feralny lekarz po tym, jak podała sprawę zepsutej operacji do sądu.

Skrzywdzona kobieta postanowiła opowiedzieć swoją historię prasie, by przestrzec wszystkie pacjentki chirurgów plastycznych. Dinora Rodriguez zostanie teraz twarzą kampanii społecznej Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, która ma na celu przestrzeganie kobiet przed operacjami plastycznymi wykonywanymi przez niewykwalifikowanych specjalistów. Na rynku pojawiło się wiele atrakcyjnych cenowo ofert zabiegów wykonywanych przez osoby, niemające umiejętności niezbędnych do tego typu operacji.

"To, że noszą białe kitle, wcale nie musi oznaczać, że posiadają kwalifikacje do wykonywania operacji plastycznych" - wyjaśnia cytowany przez DailyMail przedstawiciel tej organizacji.

W Stanach Zjednoczonych operacje wykonywane przez niewykwalifikowane osoby to duży problem społeczny. "Pacjenci zostają ranni, a niektórzy z nich nawet umierają w trakcie zabiegów wykonywanych przez osoby niemające odpowiednich kwalifikacji. Chcemy, aby pacjenci wiedzieli o co zapytać lekarza i na co zwracać uwagę, by zminimalizować ryzyko takich nieudanych operacji." - wyjaśnia Malcolm Z Roth, przewodniczący Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych