Potrzeba młodego i promiennego wyglądu dotyczy niemal każdej ze współczesnych kobiet. Szukając nowych rozwiązań w przeciwdziałaniu starzenia się skóry, Eksperci Laboratorium Naukowego Lirene opracowali zaawansowane formuły kosmetyków odmładzających, pomagających redukować zmarszczki w czterech wymiarach – głębokości, szerokości, długości oraz czasu. Ta innowacja nazwana została Efektem 4D i znalazła zastosowanie w najnowszych liniach kosmetyków Lirene – Kolagenowa Młodość 35+, Ceramidowa Odbudowa 45+ i Wektorowy Lifting 55+. Stosowanie nowych kosmetyków Lirene z Efektem 4D sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wygląda o 6 lat młodziej.

Bagaż doświadczeń każdej kobiety znajduje odzwierciedlenie w jej wyglądzie zewnętrznym. Wszelkie radości, smutki oraz zmartwienia oddziałują nie tylko na sferę psychiczną, ale też na fizyczną. Życie w ciągłym biegu, brak czasu na odpoczynek oraz zadbanie o swoją dietę i kondycję skóry często wiąże się z pojawieniem zmarszczek, czyli zagięć i deformacji skóry, przekształcających się w dalszym etapie w trwałe linie. Wiele zmian pojawiających się na naszej skórze wraz z upływem lat zależy nie tylko od odziedziczonych genów, ale również od środowiska zewnętrznego. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu czy stres to czynniki, które mają niebagatelny wpływ na starzenie się skóry. Tymczasem zadbany, młody, świeży wygląd skóry jest tak samo ważny dla niemal każdej kobiety – niezależnie od zawodu, wieku czy pełnionych w życiu ról.

EFEKT 4D – ODMŁODZENIE W CZTERECH WYMIARACH

W walce z upływającym czasem nie jesteśmy do końca bezsilni – współczesna kosmetologia dysponuje bogatym arsenałem substancji aktywnych walczących z objawami starzenia się skóry. Rozwój nauki i obiektywnych metod oceny działania kosmetyków pozwala kosmetologom stwierdzić, co jest najistotniejsze w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz jakie składniki aktywne są rzeczywiście skuteczne. Potrzeba młodego wyglądu zainspirowała ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene do stworzenia takich receptur, które będą działać w wielu wymiarach jednocześnie, dając Efekt 4D.

Udowodnienie własności przeciwzmarszczkowych produktów kosmetycznych wymaga użycia nowoczesnych technik diagnostycznych. „Mercedesem” wśród aparatury pomiarowej, stosowanej przez Ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene, jest PRIMOS - optyczny, bezdotykowy i bezpośredni system umożliwiający trójwymiarowe obrazowanie skóry, dzięki któremu możliwe jest dokładne wymiarowanie zmarszczek i nierówności powierzchni skóry poprzez pomiar ich w trzech wymiarach: długości, szerokości i głębokości. Tak precyzyjne pomiary zmarszczek wykonano u ochotniczek stosujących nowe receptury kosmetyków Lirene – już po tygodniu stosowania kremów zaobserwowano redukcję zmarszczek w trzech wymiarach.

Czwartym, niezmiernie ważnym wymiarem jest czas, czyli biologiczny wiek skóry. Stosowanie kremów z najnowszej gamy Lirene umożliwia odmłodzenie skóry aż o 6 lat! Efekt udowodniony został badaniami na testujących produkty ochotniczkach. Każdy z kosmetyków z Efektem 4D zyskał pozytywną opinię probantek, a widoczne odmłodzenie o 6 lat potwierdzone zostało już po trzech tygodniach stosowania kremów.

WALKA ZE STARZENIEM OKSYDACYJNYM

Według najnowszych badań naukowych, za 80% wszystkich objawów starzenia się skóry odpowiada tzw. starzenie oksydacyjne wywoływane przez wolne rodniki. Dlatego w pielęgnacji skóry dojrzałej niebagatelne znaczenie ma wzbogacenie receptur kosmetyków o związki o właściwościach przeciwutleniających, które wspomogą skórę w walce z wolnymi rodnikami. Receptury nowych kosmetyków Lirene zawierają AntiOx Formula, czyli kompleks aktywnych przeciwutleniaczy, takich jak najskuteczniejszy duet witamin C i E, witaminę B3, kwas foliowy oraz kwas rozmarynowy.

RÓŻNY WIEK - RÓŻNE POTRZEBY

Rezultatem pracy Ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene jest wprowadzenie na rynek trzech linii kosmetyków przeciwzmarszczkowych z Efektem 4D, dzięki którym skóra wygląda o 6 lat młodziej.Każda z tych linii zawiera inny wiodący składnik aktywny, dopasowany do potrzeb skóry w danym przedziale wiekowym. Składniki te pełnią ogromną rolę w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, i choć są powszechnie znane, połączenie ich z unikalnymi recepturami bogatymi w antyoksydanty, witaminę B9 czy substancje nawilżające sprawia, że są jednymi z najskuteczniejszych środków wspomagających walkę o młody wygląd skóry.

Paniom powyżej 35. roku życia niezbędny jest składnik odbudowujący naskórek, czyli kolagen, który znajduje się w nowej linii kosmetyków Lirene Kolagenowa Młodość. Dla kobiet w wieku 45+, Eksperci przygotowali Ceramidową Odbudowę z bio-mimetycznymi ceramidami, które zagęszczają skórę poprzez wypełnienie przestrzeni między komórkami. Wektorowy Lifting, przeznaczony dla kobiet 55+, zawiera zaś kompleks RETINOL-B3 , który umożliwia precyzyjne modelowanie owalu twarzy i daje efekt liftingu.

CZY WIESZ, ŻE…?
- problem zmarszczek w okolicy bruzdy nosowej dotyka więcej kobiet niż mężczyzn ze względu na codzienne ścieranie naskórka podczas golenia;
- są różne rodzaje zmarszczek, m. in.: mimiczne, grawitacyjne, wynikające z niekorzystnego promieniowania UV (słońce i solarium);
- systematyczna pielęgnacja skóry twarzy kosmetykami przeciwzmarszczkowymi jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wstrzymania procesów starzenia się skóry;
- od sposobu nałożenia kremu zależy przystosowanie go do naszej skóry. Odpowiednia aplikacja, łącznie z masażem, działa na cerę pobudzająco i wpływa na efektywność preparatu.