Zmagania z codziennością
Nasze codzienne dążenia do nieskazitelności mogą być zgubne zwłaszcza dla skóry, o którą tak pieczołowicie dbamy. Podrażniamy odmładzając, likwidując niedoskonałości czy zwalczając przebarwienia. Dodając do tego zanieczyszczenia środowiska, które można powiedzieć w naturalny sposób podrażniają naszą skórę jesteśmy narażeni na ciągły proces uwrażliwiania przejawiający się w permanentnych zaczerwienieniach, swędzeniu czy pieczeniu skóry.

Reklama

Raport International Dermal Institute
Według najnowszych raportów przygotowanych przez International Dermal Institute, ponad połowa populacji styka się z różnego rodzaju postaciami podrażnień skóry. Symptomy są wielorakie i złożone. Najczęściej typowymi objawami są liczne zaczerwienienia wywołane np. stosowaniem nieprawidłowych kosmetyków. W takim przypadku mówimy o skórze poddanej uwrażliwieniu.

Zdrowa obietnica dla wrażliwej delikatności
Preparaty przeciwdziałające nadwrażliwości naszej skóry powinny cechować się zestawieniem osobliwych cech, które wpływają na ich odróżniającą siłę wspomagającą ochronę wrażliwej delikatności; Pierwsza cecha to optymalizacja funkcji ochronnych, przejawiająca się w optymalnym wzmocnieniu bariery lipidowej będącej tarczą skóry. Następnie musimy pamiętać o precyzyjnej likwidacji już istniejących podrażnień i długotrwałym ich wyciszeniu. Tu najskuteczniejszym orężem jest serum, które działa natychmiast i ze zdwojoną siłą oraz maska pełniąca funkcję pierwszej pomocy. Później pozostaje już tylko systematyczność.

czytaj dalej...Precyzyjne technologie wrażliwe na delikatność
Komfortową i sprawdzoną pielęgnację gwarantują preparaty zawierające ścisłe połączenia składników takich jak wyciąg z nasion owsa (avena sativa), wyciąg z imbiru oraz bisabolol, wyciąg z korzenia Punarnava (boerhavia diffusa) zawarte w zaawansowanych technologicznie kompleksach UltraCalming.

Reklama

W przypadku skóry uwrażliwionej zaprojektowanie pielęgnacji niekoniecznie musi oznaczać wykorzystanie wszystkich preparatów zawartych w systemie ultraclamin. Wystarczy jeden indywidualnie dobrany przez terapeutę produkt, będący precyzyjnym trafieniem w nasze podrażnienia.

(Zapytaj szkoleniowca z International Dermal Institute: idi@dermalogica.pl )

Bywają jednak stany dużo bardziej uciążliwe związane z genetycznymi uwarunkowaniami organizmu.
W takich przypadkach profesjonalna terapia wraz z pielęgnacją domową musi być bezkompromisowo konsekwentna, gdyż tylko wtedy można realnie zlikwidować problem „wrażliwej skóry”.


Preparaty muszą być dobrane w sposób indywidualny po wcześniejszej konsultacji i wnikliwej analizie skóry z uwzględnieniem jej niuansów i niepowtarzalności. Każda aplikacja musi być kontrolowana ze względu na oddziaływania tak by przy widocznej poprawie stanu skóry dodatkowo wzmocnić element, który naszym zdaniem przyczynił się w znaczącym stopniu do owej pozytywnej zmiany.

Media