Kwas Alguronic Acid ma bardziej złożoną budowie molekularną niż kwas hialuronowy. Ma on za zadanie chronić komórki mikroalg przed szkodliwym wpływem zróżnicowanych i ekstremalnych warunków środowiska. Testy in vitro przeprowadzone przez niezależne laboratoria dowiodły, że Alguronic Acid – badany samodzielnie lub w zestawieniu z innymi znanymi czynnikami przeciwstarzeniowymi takimi, jak: kwas hialuronowy, Witamina C, Retinol, Witamina E, Koenzym Q10, wykazuje skuteczne właściwości przeciwdziałające procesom starzenia się skóry. Posiada zarówno zdolności do stymulowania procesów odnowy komórek skóry, jak i zwiększania syntezy elastyny.

Reklama

W porównaniu z niektórymi z najbardziej efektywnych składników aktualnie dostępnych na rynku - kuracja kwasem Alguronic Acid okazała się równie skuteczna w zakresie właściwości regeneracyjnych, a nawet przyniosła większe korzyści w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Niezależne badania kliniczne wykazały rewelacyjne rezultaty stosowania składnika w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry – procesy regeneracji komórek skóry wzrosły o max. 55%, a synteza elastyny zwiększyła się o 32%.

Na polskim rynku dostępne są już kosmetyki zawierające kwas alguronowy - preparaty marki Algenist można kupić w drogeriach Sephora. Są to: skoncentrowane serum rekonstruujące, nawilżający krem przeciwzmarszczkowy i regenerujący (również w wersji z filtrem przeciwsłonecznym) oraz balsam regenerujący do konturu oka.